Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plumeboom - zachraňte ptačí svět

aktualizováno 
Naprosto ideální ptačí svět je rázem v ohrožení. Začíná se ho totiž zmocňovat lahodný elixír, který přeměňuje zde žijící ptáky. A jste tím jediným, kdo může celou situaci zvrátit.
79

Plumeboom

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • perfektní kreslená grafika
  • jednoduchá a zábavná hratelnost
  • neustálé vylepšování

Stáhnout
PlumeboomByla jednou jedna pohádková země nazvaná Orniland. Jejími výhradními obyvateli byli ptáci všech možných druhů a pro ně zde byl opravdový ráj. To ale platilo jen do chvíle, kdy se objevila skupinka záporňáků s nekalými úmysly si zdejší obyvatele podmanit. K tomu používají elixír čili tajnou magickou formuli, která je v tekuté formě natolik lahodná, že jí zkrátka nedokáže nikdo odolat. Po pozření ale přemění každého v ptáka s ďábelskými úmysly a právě do tohoto stavu se pokouší dostat celou populaci. Naštěstí je tu ptáček nazvaný Plumeboom a v jeho rukou leží osud celého ptactva. Musí svou trpělivou prací zničit všechny přenašeče elixíru kompletně v celém světě.

PlumeboomTo znamená, že se budete pohybovat skrze několik sektorů zobrazených na mapě. Jejich počet je opravdu dostatečný, nemusíte se tedy bát, že by snad hra po malé chvilce skončila. Každý sektor na rozlehlé mapě se dále dělí do pěti samostatných levelů a většinou každý nový sektor přinese lehce obměněnou hratelnost. Do té budete také zasahovat nákupem bonusů a nových vylepšení, na které budou padat nasbírané peníze přímo z hraní. Většinu pomůcek je možné upgradovat několikanásobně a tak vylepšovat jejich sílu. I v tomto případě se vám budou nové možnosti otevírat postupně a tak hra dokáže zaujmout i v pozdějších fázích.

PlumeboomJinak máme v rukou klasickou casual hru, tedy titul, který se velmi rychle naučíte, nevyžaduje žádné složité přemýšlení a vyznačuje se chytlavostí a dlouhou trvanlivostí. Ovládat budete malého ptáčka na pravé straně obrazovky a z levé se k vám sune několik řad barevných přenašečů, přičemž platí, že poté co vystřelíte právě drženého přenašeče do jednoho z přichystaných míst a vznikne skupina alespoň o třech stejně zabarvených, které se dotýkají, tak okamžitě zmizí. Samozřejmě čím větší skupina tím lepší, časem budou vznikat zajímavá komba a podobně. Dobré je také vědět, že přenašeče, kterého máte právě v držení, není nutné umístit na volný slot dopředu, ale je možné ho vyměnit za libovolného jiného přenašeče v poli, čímž můžete vytvořit skupinu klidně i uprostřed barevného pole.

Plumeboom stejně jako většině ostatních her od Gametopu nechybí vynikající grafika a skvělá hratelnost. Pokud máte podobné casual tituly v oblibě, ani na moment neváhejte a stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz