Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pluto Strikes Back - naštvaná planeta

  12:00aktualizováno  7:53
Jaké to asi může být, když se naštve planeta naší sluneční soustavy? Docela prozaické. Vezme do ruky obří basebalovou pálku a začne na ostatní planety pálit meteority. Nevěříte? Zkuste tedy Pluto Strikes Back.
70

Pluto Strikes Back

Platforma: Freeware
Výrobce: Kloonigames

Stáhnout

plutostrikesback1

Planeta Pluto se asi příliš dlouho cítila odstrkovaná na konci sluneční soustavy a chtěla dát ostatním planetám najevo, že se jí toto postavení nelíbí. Chopila se tedy zbraně, basebalové pálky, a rozhodla se, že dá ostatním planetám lekci. Dost šílený nápad, který nemohl vzejít z jiné dílny, než z uskupení Experimental Gampeplay.

A právě vy budete hrát za rozlícenou planetku Pluto. Planeta pluto drží (chtěl jsem napsat v rukou, ale to bohužel nejde) monstrózní basebalovou pálku a nebojí se její sílu použít proti ostatním planetám, které má hezky na ráně. Vesmírem prolétávají meteority, které můžete pálkou odpalovat do různých směrů. Vaším hlavním cílem by však mělo být strefovat ostatní planety ve sluneční soustavě. Za každou trefu totiž dostáváte body. A pokud se vám povede nějaké kombo, že strefíte dvě či více planet jedním meteoritem nebo se planety plutostrikesback2mezi sebou potlučou navzájem, budete odměněni bonusovými body. Stejně tak můžete pálit i do Slunce. Pokud však některý meteorit nestrefíte a on vás zasáhne, ubere se vám zdraví. Pokud vás meteority poničí natolik, že už vám žádné zdraví nezbude, hraní pro vás skončí. Ostatní planety na vás nijak neútočí, takže osud máte pevně ve svých rukách.

Grafická stránka Pluto Strikes Back je velmi pěkná. Už před samotným zahájením hry dává prostředí tušit, že hráče nečeká podprůměrná podívaná. Samotná hrací plocha působí vytříbeným dojmem a na planety i meteority je radost pohledět. Především planety se od sebe velmi rapidně odlišují, a pokud z nějakého důvodu nemáte rádi třeba matičku Zemi, můžete se na ni snadno zaměřit a pálit všechny vaše odpaly do ní. Na škodu však je fakt, že hrací plocha je neustále neměnná a nic nového si s postupem času neužijete. Hratelnost je pěkná. Ovládání je velplutostrikesback3mi jednoduché, i když budete z počátku potřebovat trochu času, abyste si zvykli na gravitaci, která se okolo vaší planety nachází. Meteority na vás nenalétávají v nějakém extrémním počtu, ale je jich vcelku dostatek a nudit se nebudete. Hlavní problém Pluto Strikes Back spočívá v postupné monotónnosti hraní, protože meteority jsou pořád stejné a žádných upgradů nebo vychytávek se nedočkáte. Velké plus dávám za hudbu, která mi k osobité grafice a vtipnému tématu hry báječně sedla.

Pluto Strikes Back je hrou, která určitě stojí za pozornost. Už jenom proto, že se mezi freeware kousky odlišuje originalitou. Pokud si připočítáte i velmi podařenou grafiku a slušnou hratelnost, můžete se u hraní této neotřelé gamesky chvíli velmi dobře bavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz