Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokémon Sniper 2 - zastřelte je všechny!

  12:00aktualizováno  6. dubna 3:03
Pokémonní střílečka… nezní to zas tak špatně, co? Představujete si, jak zběsile pálíte do všech těch populárních a bizarně pojmenovaných potvor, které se s jekotem (a hlavně marně) uhýbají vaší neomylné kulometné mušce? Tak si to radši nepředstavujte, protože realita dokáže někdy fakt překvapit.

Pokémon Sniper 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Alex Gorkovenko, Tyler a Ray Brown

Stáhnout

Pokémon Sniper 2

O fenoménu Pokémonů už toho na BonusWebu bylo napsáno tolik, že by nemělo cenu všechny ty informace dublovat a přepisovat je znovu sem. Stačí, když si vlezete na naší homepage, zadáte k vyhledávání slovo "Pokémon" a můžete se probírat jedním článkem za druhým - recenze na konzolové a gameboyové hry, posouzení filmového zpracování, reportáž z první české Pokémon párty… a až to všechno přehltáte, můžete si být jistí, že to, o čem se vám bude v noci zdát, nebudou ani lepé děvy ani nic podobně vzrušujícího, ale s největší pravděpodobností hromada nesourodých stvoření s bizarními jmény. Ať už ale máte vztah k Pokémonům jakýkoliv, tahle hra byla nepochybně vytvořena se záměrem upoutat pozornost jak milovníků, tak i odpůrců těch malých neposedných stvoření.

Pokémon Sniper 2 se totiž inspiroval všemi těmi variacemi na "…zastřel si svého" a postavil nás do role vraždícího maniaka, kterému zřejmě současná popularita Pokémonů není tak úplně po chuti. Jak jste na začátku hry informováni, Mew se rozhodl uspořádat revoluci a vytáhnout proti všem těm zlým lidem, kteří by ubohé Pokémony pořád chytali a nutili je proti Pokémon Sniper 2sobě bojovat. Vaším úkolem je tyto plány zhatit a všechny zfanatizované Pokémony od jejich úmyslu odvrátit. Nebude to tak těžké, jak to možná zní - odvracení od úmyslu totiž probíhá pouze a výhradně skrze střelbu.

Jakmile si ujasníte základní požadavky (tedy na koho mířit a proč, i když to "proč" není v tomhle případě zas tak důležité), můžete se do toho pustit. Na obrazovce se objeví hejno různorodých Pokémonů, jehož jednotliví členové se v podivných kruzích trhaně pohybují po herní ploše. Na slovo "trhaně" přitom kladu zvláštní důraz, protože nedokážu pochopit, jak je to možné, že na mém počítači s Duronem 750, 128 MB RAM a GeForcem2 se ty mrchy tak odporně poškubávaly, že mě jejich zaměření občas stálo dost sil a nervů.

Kdyby se ale jen odporně poškubávaly, nebylo by to ještě tak zlé. Horší je, že ony i vcelku odporně vypadají (obzvlášť ta se zeleným trsem banánů na hlavě). Bohužel vám nemůžu Pokémon Sniper 2poreferovat, jaké druhy Pokémonů si budete moct zastřelit, protože celý ten humbuk jde úplně mimo mě, a tudíž poznám jedině žluťáka jménem Pikachu (přezdívaného "Ta žlutá krysa za sedm stovek" :-). Ten je tam zcela určitě, ty ostatní si budete muset identifikovat sami, což se při tom poškubávaní může ukázat jako docela velká fuška. Naštěstí není smyslem hry rozpoznávání jednotlivých Pokémonů, ale jejich likvidace. Na pozabíjení sedmnácti různých druhů máte omezený časový úsek a neomezené množství nábojů. Docela naštve, že během střílení nikde není vidět aktuální skóre, které se objeví až v okamžiku, kdy hra skončí.

K provedení Pokémon Sniperu 2 se dá říct jen jediné - silný podprůměr. Hra se sice tváří, jakože má dvě úrovně, ale ani jedno pozadí se nedá označit za pěkné - leda byste zavřeli oči a představili si nějaké pozadí vlastní :-). Pokud to ale vážně chcete vidět na vlastní oči, tak jen do toho!

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz