Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Polda 3 ponorka – útok z hlubin

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:08
Jak před časem slíbila společnost Zima Software, kterou čeští hráči znají hlavně díky její tetralogii Polda, pomalu začíná vydávat první mezihry právě z této adventurní série. Nedávno vyšla první hra nazvaná Čára, dnes tu máme něco z trochu jiného soudku. Ponorka je totiž výtečný akční kousek, jenž zaujme všechny hráče bez rozdílu věku.

Polda 3 Ponorka

Platforma: Freeware
Výrobce: Zima Software

Stáhnout

Polda 3 PonorkaJak před časem slíbila společnost Zima Software, kterou čeští hráči znají hlavně díky její tetralogii Polda, pomalu začíná vydávat první mezihry právě z této adventurní série. Nedávno vyšla první hra nazvaná Čára, dnes tu máme něco z trochu jiného soudku. Ponorka je totiž výtečný akční kousek, jenž zaujme všechny hráče bez rozdílu věku.

Po nainstalování a následném spuštění hry se ocitnete sice v jednoduchém, leč svůj účel splňujícím menu. Najdete tu jen výčet celkem čtyř obtížností a tlačítko na ukončení hry. Jak vidíte, s nějakým složitým menu si autoři vůbec nelámali hlavu a řídili se dle hesla, že méně je někdy více, což v tomto případě určitě platí. Dlouho tedy neotálejte, vyberte si obtížnost, na kterou se cítíte a pusťte se do hry.

Polda 3 PonorkaZáhy zjistíte, že se pod vaše velení dostává malá bojová ponorka, s níž můžete různě manévrovat proti nepřátelským lodím, ale nejenom jim – všude okolo se totiž plave velké množství min a pokud byste se s nimi dostali do kontaktu, sebralo by vám to kus zdraví, jehož stav máte zobrazen v levém dolním rohu obrazovky. Na opačné straně od něj naleznete vaše skóre a tlačítko na návrat do hlavního menu. Vaším úkolem ve hře je tedy přežít co nejdéle a získat co nejvyšší počet bodů. To je sice pěkné, ale docela mi vadilo, že se body po skončení hry nikam nezapíší a vy tak trochu ztrácíte motivaci v překonávání se, protože nepředpokládám, že byste si vždy výsledné skóre chtěli pamatovat, respektive někam zapsat.

V závislosti na zvolené obtížnosti je pro vás lehčí / těžší zničit nepřátele, neboť je to právě obtížnost, co má vliv na to, kolikrát musíte do dané lodi vystřelit, aby se potopila. Ale pozor, nepřátelé si nedají nic líbit a také vám budou váš útok vracet. Vy se tak musíte vyhýbat střelám nepřátel a přitom se je snažit zasáhnout, kličkovat mezi minami a ostrovy, protože střet s nimi by pro vás znamenal okamžitou smrt. Abyste to měli trochu usnadněno, čas od času získáte bombu, s níž můžete anihilovat všechny nepřátele, kteří se v aktuální dobu nacházejí na obrazovce. V průběhu hry se vám také zlepšují zbraně a pokud byste si odmysleli prostředí, v němž se pohybujete, jeden by řekl, že je to klasický Raptor nebo River Raid zabalený do jiného hávu.

Polda 3 PonorkaNa adresu grafického zpracování mohu pět jenom chválu, protože pěkně dotváří výslednou atmosféru sluncem zalitého moře se spoustou opuštěných palmových ostrůvků, skalisek nebo vyhasínajících sopek a ještě tak víc umocňuje celkový dojem ze hry. Autoři si se hrou doslova pohráli, neboť např. po zničené lodi zbude v moři občas človíček, který mává cedulkou s nápisem HELP. Rovněž zvuková stránka stojí za to, škoda jen, že pokud si ji chcete dopřát, musíte stahovat desetkrát větší soubor, než je skutečná velikost hry. Ale rozhodně nebudete litovat, ať již si vyberete jakoukoli verzi hry, protože se u ní určitě budete bavit tak jako já.

Autor:


Témata: Loď

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz