Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Polo Cup - ekologický závodní simulátor

  0:01aktualizováno  0:01
Reklamní závodní hra se vás pokusí naučit ekologické jízdě s minimální spotřebou paliva. Rychlost jde tedy tentokrát stranou a o úspěchu rozhoduje správně načasované řazení a plynulá jízda.
69

Polo Cup

Platforma: Freeware
Výrobce: Greentube

  • grafika prostředí
  • námět
  • fyzikální model
  • ovládání

Stáhnout
Polo Cup 1Kdo pečlivě sleduje freewarovou scénu, určitě už narazil na jméno firmy GreenTube. V poslední době je to rozhodně jednička v zásobování kvalitními simulátory. Ostatně jen těžko jste mohli minout sérii sjezdového lyžování Ski Challenge, závodů na horských kolech Mountain Bike Challenge nebo Moto Race Challenge. Společným jmenovatelem všech je sportovní tematika a určitá vazba na okruhy a ježdění. Už v Moto Race Challenge si vývojáři omakali samohybné prostředky a bylo jen otázkou času, kdy se jejich aktivity rozšíří i jiným než sportovním směrem. A už je to tady!

Polo Cup je prvním čistě komerčním projektem, jenž vznikl na objednávku automobilky Volkswagen. Čekáte, že půjde o nějakou konkurenci pro nedávno vydané skvělé závody Volvo: The game? Tak to byste se hodně přepočítali. Hlavní motivací je totiž ekologická jízda a vítězem se stanete pouze tedy, pokud dokážete jet s nejnižší spotřebou paliva. Tím už je naznačeno, že můžete zapomenout na automatické řazení. Právě volba stupňů a balancování ve správné části otáčkoměru jsou pro nízkou spotřebu klíčové.

Polo Cup 2Pokud znáte ostatní simulátory od Greentube, bude vám známý i systém hraní. Bezplatně si můžete trénovat na jedné ze tří tratí. pokud máte připojení k internetu, můžete si vytvořit účet, zúčastnit se kvalifikace a v daných termínech celosvětových závodů. U Polo Cupu jsou rozděleny do tří etap přes celý podzim (první etapa se bohužel již odjela koncem srpna).

Už na počátku jsem podle kolonky vývojáře a reklamnímu zadavateli očekával pečlivé technické zpracování hry, kterému bude na obtíž snad jen všudypřítomná reklama. Tentokrát jsem byl však značně zklamán. Automobil sebou nepřirozeně cukal, nefungovalo mi přepínání pohledu kamery, jízdní vlastnosti byly katastrofální a člověk se trápil v každé zatáčce. Skoro to vypadá, že si vzali předlohu z nějaké sjezdové hry, přidali dvě tuny váhy ve fyzikálním modelu a tuto obludu nazvali automobilem. Polo Cup 2Prostředí je v pěkném prostředí švýcarských Alp a proti jeho ztvárnění nelze příliš protestovat (snad jen příliš krátká trať na cca 2 minuty závodu). Polo Cup sice není vyloženě závodní hrou, ostatně úsporná jízda je především o plynulosti, ale i tak nelze odpustit některé podstatné nedostatky.

Ovládání je zpracováno poměrně detailně: nezávisle měníte rychlost a přehazujete rychlosti. Rychlé přehazování na vyšší rychlosti se projeví unylým zvukem a pomalým rozjezdem (nebo rovnou kolapsem při jízdě do kopce). Dlouhá jízda na jedničku naopka dokáže totálně "odvařit" autobaterii. Polo Cup je sice pěkným pokusem o ekologickou verzi závodní hry, ale bohužel z něj vzešla pouze průměrná simulace trpícího řidiče. A to právě jako dobrá reklama nezní.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

69 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 129 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz