Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Polo Cup - ekologický závodní simulátor

  0:01aktualizováno  0:01
Reklamní závodní hra se vás pokusí naučit ekologické jízdě s minimální spotřebou paliva. Rychlost jde tedy tentokrát stranou a o úspěchu rozhoduje správně načasované řazení a plynulá jízda.
69

Polo Cup

Platforma: Freeware
Výrobce: Greentube

  • grafika prostředí
  • námět
  • fyzikální model
  • ovládání

Stáhnout
Polo Cup 1Kdo pečlivě sleduje freewarovou scénu, určitě už narazil na jméno firmy GreenTube. V poslední době je to rozhodně jednička v zásobování kvalitními simulátory. Ostatně jen těžko jste mohli minout sérii sjezdového lyžování Ski Challenge, závodů na horských kolech Mountain Bike Challenge nebo Moto Race Challenge. Společným jmenovatelem všech je sportovní tematika a určitá vazba na okruhy a ježdění. Už v Moto Race Challenge si vývojáři omakali samohybné prostředky a bylo jen otázkou času, kdy se jejich aktivity rozšíří i jiným než sportovním směrem. A už je to tady!

Polo Cup je prvním čistě komerčním projektem, jenž vznikl na objednávku automobilky Volkswagen. Čekáte, že půjde o nějakou konkurenci pro nedávno vydané skvělé závody Volvo: The game? Tak to byste se hodně přepočítali. Hlavní motivací je totiž ekologická jízda a vítězem se stanete pouze tedy, pokud dokážete jet s nejnižší spotřebou paliva. Tím už je naznačeno, že můžete zapomenout na automatické řazení. Právě volba stupňů a balancování ve správné části otáčkoměru jsou pro nízkou spotřebu klíčové.

Polo Cup 2Pokud znáte ostatní simulátory od Greentube, bude vám známý i systém hraní. Bezplatně si můžete trénovat na jedné ze tří tratí. pokud máte připojení k internetu, můžete si vytvořit účet, zúčastnit se kvalifikace a v daných termínech celosvětových závodů. U Polo Cupu jsou rozděleny do tří etap přes celý podzim (první etapa se bohužel již odjela koncem srpna).

Už na počátku jsem podle kolonky vývojáře a reklamnímu zadavateli očekával pečlivé technické zpracování hry, kterému bude na obtíž snad jen všudypřítomná reklama. Tentokrát jsem byl však značně zklamán. Automobil sebou nepřirozeně cukal, nefungovalo mi přepínání pohledu kamery, jízdní vlastnosti byly katastrofální a člověk se trápil v každé zatáčce. Skoro to vypadá, že si vzali předlohu z nějaké sjezdové hry, přidali dvě tuny váhy ve fyzikálním modelu a tuto obludu nazvali automobilem. Polo Cup 2Prostředí je v pěkném prostředí švýcarských Alp a proti jeho ztvárnění nelze příliš protestovat (snad jen příliš krátká trať na cca 2 minuty závodu). Polo Cup sice není vyloženě závodní hrou, ostatně úsporná jízda je především o plynulosti, ale i tak nelze odpustit některé podstatné nedostatky.

Ovládání je zpracováno poměrně detailně: nezávisle měníte rychlost a přehazujete rychlosti. Rychlé přehazování na vyšší rychlosti se projeví unylým zvukem a pomalým rozjezdem (nebo rovnou kolapsem při jízdě do kopce). Dlouhá jízda na jedničku naopka dokáže totálně "odvařit" autobaterii. Polo Cup je sice pěkným pokusem o ekologickou verzi závodní hry, ale bohužel z něj vzešla pouze průměrná simulace trpícího řidiče. A to právě jako dobrá reklama nezní.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

69 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 129 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz