Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pong 3D Tennis - rozdrťte soupeře!

  12:00aktualizováno  11:11
Správně podejte, držte si skóre 40-15 a vyhrajte pokud možno 3:0 na sety. Takhle nějak vypadá zápas mezi dvěma tenisovými závodníky. Je hra také tak napínavá, či zcela naopak?
40

Pong 3D Tennis

Platforma: Freeware
Výrobce: Jeux Educatifs

Stáhnout

“PongKvalitních tenisových klání v podání freeware počítačových her není mnoho. Těch dobrých je odstrašující minimum a ty rádoby hratelné zbytky tvoří bohužel drtivou většinu. Zdali Pong 3D patří mezi kvalitní sportovní hry, průměrné hry, či do naprostých paskvilů, se ihned dozvíte.

Začneme pravidly (ta kdyby viděl nějaký rozhodčí, začal by si neprodleně vytrhávat všechny vlasy). Mezi první směšnosti patří fakt, že nikdo z hráčů nepodává (zjevně podává nějaký duch nad sítí), což je opravdu docela stupidní. Nemyslím si, že by byl takový problém ono podání naprogramovat, ale pojďme dále. Bodování se také slušně odlišuje od reálné hry, takže zapomeňte na hru 40-15, shody, výhody, či sety. Ten kdo vyhraje hru, dostává jeden bod. Kdo získá deset bodů, vyhrál (nic víc). Chcete už slyšet nějakou tu kladnou stránku hry? Prozatím vás zklamu. Věnujme se dalším neobyčejně směšným aspektům hry. Míček se odráží od krajů zpět do dějiště (to by se to reálným tenistům pěkně hrálo), tudíž je vidět, že měli autoři předsevzetí udělat pong a ne alespoň trochu pravdivý simulátor tenisu.“PongObčas jsou ty kolize dokonce chybné. Stačí míček odpálit ke krajům a může se vám klidně stát, že se špatně odrazí a vrátí se k vám, nikoli k protihráči, což už přesahuje všechny meze (v jednom případě mi míček dokonce vylétl ze hřiště, což není zvykem a začal dělat pěkné nesmysly). Tím to ale stále nekončí. Kromě další hromádky stupidit už zmíním pouze dvě. Při hře se vám nikdy nestane, aby se tenisák zastavil o síť (to by se také tenistům líbilo), což spadá pod další nereálné aspekty. Nyní se již ale podíváme jak jsou na tom další základní položky.

Vizuální zpracování není natolik zlé, abych se mu musel vysmát. Virtuální tenisté jsou sice 3D, ale nijak to neprokazují. Stačí se podívat na jejich styl chůze, respektive posouvání. Nevykazují žádné známky života, nepohybují se a nejlepší je, že se míček neodráží od rakety, nýbrž od nohou, takže zapomeňte na natahování rakety. Tam, kde je míček, musejí být hráčovy nohy.

“PongGrafika sice stačí, ale určitě by mohla vypadat tak o 400% lépe. K mání nejsou žádná prostředí, nelze vybírat mezi antukou či kobercem a tak si musíme vystačit s rezatým kurtem (připomínající antuku) a černým pozadím (asi se hraje v červí díře). Zapomeňte na kariéru, na výběr hráče, zapomeňte prostě na všechno, co má správná tenisová hra.

Zkritizováno a takřka pohřbeno. Kdyby byl Pong 3D klasický arkanoid, určitě by si jej mohlo oblíbit nemalé množství hráčů, avšak udělat si téměř legraci z jedné z nejkrásnějších her, si autoři doopravdy mohli odpustit. Možná si říkáte, proč to tu recenzujeme, když to umíme akorát „seřvat“. I přes to všechno se ale u hry dá strávit několik příjemných chvil. Jak jsem avizoval na začátku… jde pouze o pong zasazený do tenisové hry a pakliže máte takové hry rádi, určitě stahujte. Vy, kdo hrajete závodně tenis od ní radši dejte ruce pryč.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz