PONG III - srážejte destičky

  12:00aktualizováno  31. srpna 2004 2:03
Autor této hry, dnes již všem dobře známý Aleš Krátký, se pokusil vytvořit obdobu Arkanoidu, avšak s mnoha odlišnostmi a zcela novými prvky. Nejedná se přitom jen o odlišný grafický vzhled hry, ale najdete zde mnoho novinek jak ve způsobu hraní, tak v samotném systému ovládání.
40

Pong 3

Platforma: Freeware

Stáhnout

Pong 3

Volně stahovatelné hry, vytvořené Alešem Krátkým, jsou vám všem jistě známé, určitě se už zapsal do seznamu proslulých autorů her tohoto žánru. Mně samotné se jeho hry velice líbí, je však nutno přiznat, že tento autor svoje dílka šije až příliš horkou nití. Snad to způsobuje ta skutečnost, že se snaží o to, aby nově vytvořená hra co nejdříve spatřila světlo tohoto světa a chybí mu trpělivost na konečné úpravy, dodělávky a jiná konečná vylepšení. Hovořím o tom proto, že znám jeho vyjádření, že jednu ze svých her stvořil za pouhé tři týdny a to úplně sám. Určitě by všem jeho hrám prospělo, kdyby ještě jeden týden přidal a mnou popisované nedostatky napravil a hru více méně dovedl do úspěšného finále.

Mnou popisované nedostatky se projevují nejen na kvalitě grafiky, ale především v absenci některých prvků, které by této hře přidaly na poutavosti. Předně hra postrádá nejen zvukový doprovod, ale neexistují v ní žádné zvukové efekty. Při tom by stačilo ozvučit nárazy míčku do destičky nějakým cvaknutím, sražení destiček bouchnutím, objevení se padajících bonusových prvků dorovodit třeba cinknutím, samozřejmě by hře jen prospěla nějaká hezká doprovodná melodie. Vypadá to dokonce tak, že tentokrát autor spěchal ještě více, než obvykle, na konci hry se totiž neobjeví ani závěrečná tabulka, do které lze napsat své jméno a zjistit tak nejlepší dosažené výsledky, což jindy bývá jeho zvykem. Na to všechno autor zapomněl. Měl by si a to velmi rychle uvědomit, že nejen v kvantitě a rychlosti je síla, ale především v kvalitě, dokonalosti a propracovanosti i malých her spočívá jejich největší kouzlo.

Pong 3

Ale abych jenom nekritizovala, je nutné přiznat, že tato hra, tolik příbuzná známým Arkanoidům, obsahuje nové myšlenky a prvky, v tom spočívá její půvab. Hra se hraje na pět kol, nejde samozřejmě ukládat. Zcela nově je pojatý její grafický vzhled, i systém zachycování odraženého míčku je zcela odlišný. Nová je také myšlenka zavedení pomocné bonusové plošinky, která sama sleduje pohyb míčku, takže vy sami můžete se svojí plošinkou provádět zcela jiné úkony, aniž byste museli sledovat míček, můžete i v klidu zachycovat nově padající bonusy. To tato pomocná plošinka neumí. Zachycením nového bonusu ale ovšem příjdete o svoji pomocnou plošinku. Bonusových padajících destiček je celkem pět druhů, nebudu vám je zvlášť popisovat, při spuštění hry se vám jejich funkce objeví v úvodním menu. Je však dobré si funkce těchto padajících bonusů dobře zapamatovat, neboť některé jsou užitečné a jiné vám mohou velice hru ztížit a znepříjemnit.

Pong 3

Jedná se zejména o modrý bonus, který pohyb míčku podstatně zrychlí, největší prevít je však červený bonus, který vám přehodí ovládání vaší odrazové plošinky a tak vám pěkně zamotá hlavou. Než se zorientujete, máte dohráno. Abych nezapomněla, hra se ovládá pouze myší a to jen jejím pohybem vpravo a vlevo. Pokud ztratíte vládu nad svojí odrazovou plošinkou, rychle na ni zaklikejte několikrát levou myší a obnovíte si tak rychle její ovládání. Ještě závěrečné upozornění. Udržujte kurzor myši pod vámi ovládanou odrážecí plošinkou. Každé vybočení z tohoto pravidla znamená zaseknutí a tím i konec hry. To by snad už bylo všechno, co potřebujete pro začátek ke hraní vědět, takže s chutí do toho, přeji vám příjemnou zábavu.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Najdete na iDNES.cz