Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pool 'm Up - černou až nakonec

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:48
Kvalitních simulací kulečníku u nás moc nenajdete. Dnes tu však máme jeden hodně povedený kousek, který dokonale simuluje klasickou hru kulečníku při pohledu shora. Takže chopte se tága, hra začíná.
80

Pool 'm Up

Platforma: Freeware
Výrobce: Dommelsch

Stáhnout

Pool 'm UpTrojice her Roll 'm Up, Dart 'm Up a Pool 'm Up koluje po světě již delší dobu. První dvě zmiňované hry zde na PH již máme, třetí nám však scházela. Takže dnes (sice opožděně) vám ji přinášíme.

Klasický kulečník (billiard) se hraje zcela jednoduchým způsobem. Jeden hráč hraje půlky, druhý hraje koule celé. V moment, kdy nastřílíte všechny své koule do důlků, musíte vstřelit černou kouli do protějšího rohu, než jste vstřelili svoji poslední kouli. V případě, že kouli vstřelíte jinam, prohráli jste. Pokud střelíte černou do správného důlku, ale vstřelíte do důlku i bílou, taktéž jste prohráli. Mezi další pravidla platí ty, že při každém šťouchu musíte hrát nějakou kouli, nesmíte však hrát přímo protivníkovy koule. Tato základní pravidla musíte dodržovat i ve hře Pool 'm Up.

Náš kulečník je však jen pro jednoho hráče. Hra druhého hráče je vyřešena jednoduše. Vždy když trefíte kouli, jedna ze soupeřových vybouchne. Změní se tak většinou postavení ostatních koulí na stole. Hraje se však na skóre. To se počítá jednoduchým způsobem. Pokud na každý úder strefíte jednu svoji kouli, máte 10 000. Pokud máte více koulí v důlkách, než úderů, skóre přerůstá, pokud míň, klesá, podle procentuální úspěšnosti. V moment kdy hru dohrajete, objeví se na stole dalších 8 koulí. Pool 'm UpTeď však jde o čas. Začne se vám odpočítávat skóre. Kolik vám zůstane je na vaší rychlosti. Odpočet se totiž zastaví v moment vstřelení vaší poslední koule. Pokud vám alespoň něco zbude, zapíšete se do tabulky skóre.

Hudba, grafické zpracování i zvuky jsou na vynikající úrovni. Co však musím dále ještě ocenit, je způsob šťouchání. Jako kurzor máte jakýsi zaměřovač, se kterým můžete střílet třeba tzv. "na půl koule". Sílu úderu lze také korigovat. Odrazy od stěn jsou také realistické.

Celkově vzato tedy hře nelze moc věcí vytknout, ani velikost hry není zlá, takže i modemisté si jí můžou užít. Stahujte a pak už si ji můžete zařadit do sbírky těch nej her, protože tato hra za to opravdu stojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz