Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

POPGunner – vesmírná vybíjená

  3:05aktualizováno  3:05
Mohlo by se zdát, že nás dnes čeká další tradiční střílečka ala Raptor. Zdání ale příliš často klame a i po letech přichází důkaz, že i jednoduchý shmup může být vytvořen se špetkou svěží originality.
POP_screenshot 01Další vlna emzáků se valí na Zemi a jediné, co stojí mezi nimi a totální anihilací lidské rasy je vaše malá lodička. Pán s přezdívkou Shoo na koleni na první pohled vytvořil jeden z mnoha klonů stařičkého Raptoru. Zdálky by skutečně bylo možné si POPGunner klidně splést s nedávno recenzovaným Winglancerem. Nicméně Shoo měl dostatek rozumu, aby POPGunner odlišil jednoduchým ale invenčním prvkem.

Zatímco v 99 procentech dalších stříleček můžete kropit bez omezení, v POPGunneru máte jediný nezničitelný projektil, který „Pongově“ létá nahoru a dolů dokud ho nechytíte svojí lodí, přičemž poté ho můžete znovu vystřelit – a zbytek si už domyslíte. Projektil se jmenuje Polarity Orb, přičemž je stěžejní částí vaší stříhačky.

Ve chvíli, kdy je totiž Polarity Orb připnutý na trupu vaší lodi, je tato nezničitelná. Ne, nemůžete použít jednoduchý kamikaze způsob likvidace nepřátel. Nezničitelnosti ale můžete využít čelí-li salvě zbraní bossa nebo když chcete třeba proletět první vlnou nepřátel a zasáhnout až tu druhou. Nebo jste-li zoufale přečísleni. Ve chvíli, kdy uznáte za vhodné, Polarity Orb zase vystřelíte a připíšete si další frag.

Za „zezadu“ Orbem zničené nepřátele dostanete body navíc – POPGunner je skutečně jen o nejvyšším skóre. Kromě obligátní destrukce vašeho plavidla hra končí i v případě, že vaší obranou proletí příliš mnoho nepřátelských létavců Jak můžete vidět okolo, loď ovládáte standardně směrovými šipkami. S ovládáním se váže další zajímavější prvek, a POP_screenshot 02to, že bojiště není omezeno mantinely. Ačkoliv si nejsem úplně jistý, jestli to je záměr autorů, tak v kombinaci s vystřelovaným a chytaným projektilem se dají dělat poměrně elegantní komba.

Možná není moje nadšení tak úplně na místě, ale je jednoduše příjemné vidět po TOLIKA střílečkách zase jednou nápad, který vypadá chytře a při jehož aplikaci musíte používat mozek, a ne pouze postřeh. Je samozřejmě pravda, že ve všech dalších ohledech je POPGunner veskrze standartní a možná až podprůměrný. Grafika, rozlišení, efekty, všechno z toho sotva stojí za zmínku. Drasticky chybí také variabilnější prostředí nebo více POP_screenshot 03sbíratelných bonusů

POPGunner rozhodně není žádný zázrak. Je ale bez pochyb o prsa lepší, než můj nedávný Winglancer. A to nemám na mysli nějaké nulky, ale pěkné zakulacené trojky. Musím tedy svěží závan téhle malé střílečky alespoň trochu ocenit vyzdvihnutím nad jiné stojaté tituly freeware trhu. A stejně tak by jste mohli i vy.
Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz