Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Postman Only Dies Once - návod

  12:00aktualizováno  13. dubna 10:24
Pošťák umírá jen jednou – prapodivný název, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o humornou detektivku, těžko překvapí. Pokud si někdo neví rady s touto poměrně kvalitní hrou, snad mu poslouží náš návod.

Postman Only Dies Once Na začátku budete v intru seznámeni s celým případem vraždy pošťáka, který budou Max Griff a novinářka Mika řešit. Až doběhnou dialogy, vyjděte ven ze své kanceláře a zamiřte do Scidova baru. Promluvte si s barmanem Georgem a zeptejte se ho, zda je v pořádku. Dostanete trochu jablečného moštu. Promluvte si s ním o všem možném a z baru zase vyjděte. Dalším cílem bude obchod Yachtzeebrand.

Mika zrovna vyslýchá prodavače, takže ji včas zastavte a vyžeňte (automatické…). Pak si promluvte s prodavačem a zeptejte se ho na jakoukoliv stolní hru. Opustí obchod a vy můžete s klidem vzít balónek a něco málo ukázkových sladkostí ze stolu. Pokračujte do domu hned napravo od tohoto obchodu.

Postman Only Dies Once Opět počkejte, až se Mika neúspěšně pokusí donutit podezřelého k přiznání, pak prozkoumejte stůl. Najdete tam lihovou fixu, kterou vám majitel milostivě dovolí si ponechat. Seberte papíry ze země, naučíte se kouzlo Run Hot. Na závěr si promluvte s Davym a zjistěte od něj všechno, co ví, vyjděte ven a zaplujte do uličky vedle Georgova baru.

Čeká vás další setkání s Mikou a s postarším nepříjemným pánem, kterého trápí záda. Načmárejte fixkou na balónek smajlíka a pošlete ho k oknu. Opět si promluvte o všem i s tímto mužem a vraťte se do obchodu. Použijte na prodavače kouzlo Run Hot a vzápětí mu dejte na zchlazení trochu moštu. Odběhne, což je ta správná příležitost pro krádež láhve čistícího prostředku z police v přední části obchodu.

Postman Only Dies Once S čistícím prostředkem jděte nejprve za Georgem a nabídněte mu ho. Bohužel ale není dost silný. Vezměte ho tedy k Davymu a dejte ho jemu. Vraťte se do baru a projděte do zadní místnosti. Promluvte si se Smrtí a zeptejte se, před kým chrání data o pošťákovi. Řekněte, že vidíte někoho v okně. Až se otočí, budete mít ideální příležitost prohledat krabici na stole a přijít tak zadarmo k dolarové bankovce.

Jděte do obchodu a zeptejte se prodavače na deskové hry a pak na mahjong. S hrací deskou se vraťte do uličky vedle baru a dejte ji muži. Bohužel, jeden dílek chybí, takže ho budete muset najít. Vydejte se do východní části náměstí a pak na hřbitov. Použijte krumpáč na náhrobní kámen a vezměte kámen. Ten se bude přesně hodit Davymu k provedení kouzla s čistícím prostředkem, takže mu ho doneste a s o poznání účinnějším přípravkem se vraťte do baru a předejte ho Georgovi.

Postman Only Dies Once S mahjongovou kostičkou se vraťte k homelessovi do uličky za barem a vyměňte ji s ním za Mc Gowerův jazyk. Pokračujte směrem do nemocnice (ulice mezi Maxovou kanceláří a domkem vedle baru). Promluvte si se strážcem Vicksem. Zeptejte se ho, zda byste nemohli vidět tělo. Potřebujete ale povolení, takže zase nemocnici opusťte a jděte nahoru. Promluvte si se šerifem – nemá z vašeho objevení velkou radost, ale to se spraví, dáte-li mu koláček.

Promluvte si se zombíkem. Zjistíte, že ho někdo zatáhl do vraždy a vyřízl mu jazyk, aby nemohl mluvit. Můžete mu dát jazyk, ale zatím mu nebude nic platný, není ho jak přidělat. Prozkoumejte skříň a vezměte si z ní povolení, pak vyjděte ven. S povolením projděte do nemocnice a do samotné márnice. Prozkoumejte stůl – pod ním najdete jehlu s nití na zašívání řezných ran. Vraťte se s ní k zombíkovi (stačí dát šerifovi další koláček) a odevzdejte mu jazyk a tyto šicí nástroje. Teď si s ním konečně můžete o všem pěkně promluvit.

Postman Only Dies Once Vyjděte ven a jděte k domu šíleného vědce. Bohužel, velmi rychle se ocitnete v nepříjemné pozici na řetězech nad velkou kádí s kyselinou. Podívejte se na Miku a zaměřte se speciálně na její vlasy. Pak se jí zeptejte, zda v nich nemá nějakou sponku. S její pomocí se ona dostane dolů (spadne do kádě, kde ve skutečnosti byla jen soda), ale pro vás bude nutné vymyslet něco jiného. Zakouzlete několikrát Run Hot na kovovou tabulku s osvědčením na zdi, objeví se pod ní tlačítko. Řekněte Mice, aby je zmáčkla, čímž se osvobodíte.

Utečte dveřmi a běžte si promluvit s Davym. Pomůže vám, když si s ním ještě jednou promluvíte na náměstí, bohužel ale bombu jen urychlí. Běžte rychle za Smrtí a promluvte si s ním, pak vyjděte ven a promluvte si s ním u bomby. Ani jeho zásah ale nebude úplně dokonalý. Zkuste tedy Vickse a nakonec i šerifa. Na úplném konci hry vás ale zachrání někdo úplně, ale úplně jiný…

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...Najdete na iDNES.cz