Potty Pigeon - nakrmte všechna mláďata

  12:00aktualizováno  12:20
Pamatujete si ještě na stařičký Potty Pigeon? Co byste tedy řekli jeho novějšímu emaku líbivou grafikou a podařenou hratelností? Dlouho neváhejte, hladová ptáčata již čekají.
50

Potty Pigeon

Platforma: Freeware
Výrobce: Software House - Gremlin Graphics

Stáhnout

Potty PigeonS vývojářskými soutěžemi se v poslední době jakoby roztrhl pytel. Před nedávnem proběhla jedna nazvaná Retro Remakes 2004, kde se po uzávěrce sešlo několik desítek zajímavých titulů, z nichž jsme vás před nedávnem již s několika seznámili. Z oné soutěže pochází také dnes recenzovaný Potty Pigeon, který je přepracováním stejnojmenné hry ze stařičkého ZX Spektra. Většina z vás již možná tuto hru nezná či alespoň neví, o co v ní šlo, pojďme si tedy toto moderní přepracování trochu rozebrat.

Hlavním hrdinou Potty Pigeon je, jak ostatně samotný název napovídá, holub, jež má v současné době na krku hned několik hladových mláďátek. Ta jsou usazena v bytelném hnízdě umístěném na stromě, pod nímž celá hra začíná. Každý level je roztříděn do několika scén, na nichž jsou všemožně roztroušeni růžoví červíčci, což je jediná potrava, kterou můžete svým malým hladovým ptáčátkům nabídnout. Musíte se tudíž hodně činit, nechcete-li, abPotty Pigeony ani na malou chviličku strádala. Po zahájení hry se tedy vydáváte do světa. Jakožto správný opeřenec můžete pochopitelně létat, ovšem tato schopnost není neomezená, neboť vás až překvapivě hodně vysiluje, proto si budete muset občas na malou chvilku na některém z bidýlek, značek či jiných odpočívadel oddechnout. Dokončit alespoň jeden level nebude v žádném případě záležitost na několik málo minut, neboť se může klidně stát, že se vám to na první pokus nepovede, možná ani na ten druhý. Level je totiž složen z několika lokací, v nichž můžete červy sbírat. Prolínání mezi nimi se však neděje automaticky, což je vcelku škoda, nýbrž pokaždé, kdy dojedete na hranu některé z obrazovek budete vhozeni do té další.

Při takovémto způsobu přepínání mezi lokacemi však nevidíte, co vás v té následující čeká, tudíž můžete velice snadno vletět přímo do některého z nepřátel, jež vás na místě usmrtí. Těch se ve hře vyskytuje poměrně velké množství a patří mezi ně kupříkladu masožravé květiny, letadla která vás mohou srazit ze vzduchu, pavouci spouštějící se pozvolna na své tenké pavučině ze stromu nebo třeba žába, přeskakující rybník. Jakýkoli styk s některým z nich znamená okamžitou smrt. Pak je tu ovšem také jeden obrovský létající dravec, který vám sice neublíží, nicméně dotkne-li se vás ve chvíli, kdy přenášíte červíka, Potty Pigeonokamžitě o něj přijdete a musíte jej sebrat znovu. Další poněkud netypickými nepřáteli jsou auta, která vás mohou usmrtit ve chvíli, rozhodnete-li se odpočívat na rušné vozovce. Pak jsou tu také bonusy, kterých je však opravdu minimum, lépe řečeno pouze jeden, a tím je hmyz poletujíc í ve vzduchu, jehož pozřením vám přibude nová energie k létání.

Co se týče audiovizuálního zpracování, z toho mám poněkud smíšené pocity – vše je až přespříliš pestré a některé předměty se mi svým zpracováním do výsledného obrazu příliš nehodily. Naopak hudební část je zdařilá, nicméně po krátké chvíli se značně oposlouchá. Sečteno a podtrženo je Potty Pigeon pouze průměrným titulem, který poněkud zaostává po technické stránce, nicméně po té hratelnostní nabízí kupu zábavy. Vyzkoušejte a uvidíte sami :-)!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Najdete na iDNES.cz