Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Powderkings Extreme - sněhové šílenství

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:25
Poslední dobou zase začínají nastávat ony únavné, velice teplé dny, kdy člověk nemůže nic moc dělat. Únava z vedra je příšerná, dusné počasí vás moří, ale naděje tu přece je. Naděje, že se dnes na Plných hrách objeví hra, kde bude figurovat onen nádherný sníh. Na co čekáte, je to tady…
50

Powderkings Extreme

Platforma: Freeware
Výrobce: Joker Entertaiment

Stáhnout

Powderkings Extreme

Opravdu se mi zdá, že každý den, kdy slunce naplno svítí, je pro mě nepříznivý. Když zavrhnete různé blbosti, jako je návštěva koupališť či ledabylé procházení se po městě, zjistíte, že vám nezbývá nic jiného než být doma. Být doma a programovat nebo pařit gamesky. Z časové úspory gamesky nepařím, takže už zbývá jediné. Programovat. Jenže copak to jde, když vás obklopuje vedro a otravné mušky kolem vás slídí jako hladoví psi? Právě, že moc ne. V tuto dobu je skutečným potěšením mráz, ledová voda nebo taky sníh. Jezdit si v létě zalyžovat je ale přece jen trochu netradiční. Alespoň v reálu. Ale ve virtuálním světě, světě počítačů je to naprosto v normě. A že snowboarding patří k těm nejlepším sportům na světě, ví přece každé dítě.

Freewarových her odehrávajících se v příjemném chladivém prostředí uprostřed závějí sněhu už bylo vyvinuto dost. Dost bylo i her, kde hlavní roli hrálo ono prkno, módně se nazývajíc snowboard. Právě díky tomu můžeme porovnat kvalitu jednotlivých titulů. U dnešní hry vám lhát nebudu. Powderkings Extreme není nic zvláštního, ani výjimečného. Nevyniká grafikou ani hratelností, ale možná po čase zjistíte, že až zas tak špatná hra to není. Nevím, tohle závisí spíš na vkusu jedince. Já jsem jenom chtěl říci, že se o nic výjimečného rozhodně nejedná, ale je možné, že vám i tato hra poskytne slušnou zábavu.

Powderkings Extreme

Nejdřív se vrhneme k popisu Freestylu. V tomto módu nejste nijak omezeni časem, ale máte za úkol nasbírat co nejvíce bodů. Na kolmém svahu je umístěno několik ledových skokánků, které vás pořádně vyhodí do vzduchu a vy musíte předvést nějakou tu akrobacii - různé skoky, otáčky a přemety. Za to dostáváte body. Pokud jste vprostřed nějaké šílenosti, kterou provádíte a v tu chvíli spadnete na zem, tak počítejte s tím, že nedostanete žádné body a ještě vám nějaké budou strženy, takže si dávejte pozor. Bacha si dejte také na překážky jako jsou stromy či útesy v cestě. Jinak je celé území těchto šílenosti dlouhé jen pár metrů a po několika překážkách končíte. Slalom je druhou položkou na výběr. Zde jde jak o přesnost, tak i o čas. Čím více projedete vlaječek a čím lepší budete mít čas, tím více bodů dostanete. Za spadnutí nic neinkasujete, pouze přicházíte o čas. Po projetí cílové pásky hra končí. Samozřejmě se nelze nijak vracet, leda, že byste šlapali do svahu a to si myslím, že se nikomu z vás vůbec nechce. Posledním módem je Big Air neboli Velký skok. Když se pořádně rozjedete, tak vězte, že můžete doskočit dost daleko a letět taktéž poměrně dlouho. V té době, co budete ve vzduchu, by neškodilo udělat několik akrobacií, ale také i zde vás upozorňuji na nebezpečí tvrdého dopadu.

Body ze všech disciplín jsou udávány do stejného High score, kde tentokrát najdeme deset míst pro ty nejlepší. Jinak hru můžeme obdivovat pro její malou velikost a snadné ovládání. Powderkings ExtremeVašeho snowboardistu ovládáte pouze a jen šipkami. Ovládání je sice snadné, ale fyzika snowboardu je úděsná a onen panáček nepřiměřeně reaguje na každý povel. To je sice dobře, ale nemá se to přehánět, což si myslím, že zde se stalo.

Grafika gamesky na tom rozhodně není dobře. Jen to, že je hra spuštěna ve Windows okně ničemu neprospívá, ale to by nebyl takový problém jako chudoba prostředí. Ono se totiž kromě bílé obrazovky, panáčka a občas několika skokánků, balvanů či stromů ve hře nic neobjevuje a devadesát procent plochy je bílo a bílo. Absolutní chudokrevnost prostředí a nedostatek efektů by možná nebyl až zas takovým problémem, jakým je hratelnost, která je díky těmto faktům již o to ztenčená. Hratelnost na tom nijak dobře také není, to se zapírat nedá. Autoři měli sice velice dobrý nápad, ale špatně ho zpracovali. Na závěr ještě dodám, že hra je bez sebemenších náznaků hudby, ba dokonce i bez zvuků.

Teď jenom doufám, že jsem jí nepomluvil až moc, ale myslím, že hráč, který se touží zbavit depresí z ultrafialového záření našeho sluníčka jistě uvítá i tento titul. Věřte, že se vám to možná přeci jen nakonec zalíbí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz