Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Power Drill Massacre je brutální horor ve stylu osmdesátých let

  11:56aktualizováno  11:56
Je libo kvalitní horor? A co třeba nějakou béčkovou vyvražďovačku z osmdesátých let? Tahle hra je opravdu kvalitní horor, jen je natočený na velmi nekvalitní VHS kazetu.
85

Power Drill Massacre

Platforma: Freeware
Výrobce: Puppet Combo

  • skvělá atmosféra
  • jednoznačně zvuky a ruchy
  • obtížné
  • spojení Silent Hillu se špatným filmem z 80.let
  • velice tmavé (bez možnosti zvednout světlost obrazu)
  • mizerná kamera
  • šílené ovládání

Stáhnout

Power Drill Massacre | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Power Drill Massacre

Na tomto světě je jen velmi málo horších věcí, než jsou béčkové osmdesátkové  filmy. Zvlášť pokud jde o tzv. slaughter horory. Ale je překvapivé, jak dobrá hra se na nich dá postavit. Power Drill Massacre je velmi děsivá akční adventura natočená na několikrát přemazanou VHS kazetu s šíleným masovým vrahem a nevinnou dívčinou v hlavních rolích.

Pokud jde o ony filmy z dob asi před třiceti lety, není třeba doplňovat si vzdělání. Ke hraní této hry je nepotřebujete. Stačí si jen uvědomit, o co tu jde. Zamilovaný pár mladých teenagerů se v tátově vypůjčeném autě vybourá kdesi na lesní cestě a mladík se svíjí v bolestech. Jeho přítelkyně vyvázne jen s oděrkami a slušnou šancí na otřes mozku. Sama se musí vydat pro lékařskou pomoc, ale najde takovou, o kterou nestojí.

Power Drill Massacre

Lesní cesta osvětlená západem slunce jako z plakátu nějaké cestovky ji dovede k opuštěné plechové budově, pomalu zarůstající do okolního lesa. Jenže, ve chvíli, když do ní nakoukne, někdo za ní zatarasí dveře. Právě se stala obětí šíleného masového vraha. Řezníka, který své oběti terorizuje, hraje si s nimi a nakonec je usmrtí vrtačkou. Že to zní jako pitomé klišé? No a o to tu právě jde!

Power Drill Massacre je graficky poměrně střídmý a naposled jsme tak „ostré“ textury jako tady mohli vidět myslím v prvním Silent Hillu. Ostatně ten celá hra připomíná nejvíce.

Power Drill Massacre

Podivně nefunkční kamera, ještě divnější a nefunkční ovládání a díky tomu i neskutečně podmanivá atmosféra prostupují celou hrou. Autoři se nám snaží zprostředkovat zážitek, jako by celou story někdo natáčel na nekvalitní videokameru s VHS páskou. A světe div se, funguje to.

Jakmile je hrdinka uvězněna, zbývá jí jen malá šance na přežití, ale je třeba se jí chopit. Budova je strukturovaná jako šílený a temný labyrint, kde je třeba kromě nacházení novinových útržků připadnout i na několik klíčů, které vám pomohou uniknout. Samozřejmě, základem je nenechat se uvrtat. Doslova. Jakmile se k vám vrah blíží, obraz se začne rozostřovat a na VHS pásce se objeví chyby a bílá místa. Tak poznáte, že jde do tuhého.

Power Drill Massacre

Zabiják je dost rychlý a nedá se mu utéct daleko, a tak se musíte schovávat. Šílené zvuky, které začne okolí vyluzovat ve chvíli, kdy vás maniak spatří, vám dají dostatečně najevo, že se máte začít modlit. Power Drill Massacre je velmi obtížná hra, ale tak to asi má být. Co do atmosféry jde o jedno z nejlepších děl poslední doby. A tak vám ani nakonec nemusí vadit, že jde jen a ranou verzi hry.

Na oficiální stránce hry je možné stáhnout také verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: VHS

Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz