Power Drill Massacre je brutální horor ve stylu osmdesátých let

  11:56aktualizováno  11:56
Je libo kvalitní horor? A co třeba nějakou béčkovou vyvražďovačku z osmdesátých let? Tahle hra je opravdu kvalitní horor, jen je natočený na velmi nekvalitní VHS kazetu.
85

Power Drill Massacre

Platforma: Freeware
Výrobce: Puppet Combo

  • skvělá atmosféra
  • jednoznačně zvuky a ruchy
  • obtížné
  • spojení Silent Hillu se špatným filmem z 80.let
  • velice tmavé (bez možnosti zvednout světlost obrazu)
  • mizerná kamera
  • šílené ovládání

Stáhnout

Power Drill Massacre | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Power Drill Massacre

Na tomto světě je jen velmi málo horších věcí, než jsou béčkové osmdesátkové  filmy. Zvlášť pokud jde o tzv. slaughter horory. Ale je překvapivé, jak dobrá hra se na nich dá postavit. Power Drill Massacre je velmi děsivá akční adventura natočená na několikrát přemazanou VHS kazetu s šíleným masovým vrahem a nevinnou dívčinou v hlavních rolích.

Pokud jde o ony filmy z dob asi před třiceti lety, není třeba doplňovat si vzdělání. Ke hraní této hry je nepotřebujete. Stačí si jen uvědomit, o co tu jde. Zamilovaný pár mladých teenagerů se v tátově vypůjčeném autě vybourá kdesi na lesní cestě a mladík se svíjí v bolestech. Jeho přítelkyně vyvázne jen s oděrkami a slušnou šancí na otřes mozku. Sama se musí vydat pro lékařskou pomoc, ale najde takovou, o kterou nestojí.

Power Drill Massacre

Lesní cesta osvětlená západem slunce jako z plakátu nějaké cestovky ji dovede k opuštěné plechové budově, pomalu zarůstající do okolního lesa. Jenže, ve chvíli, když do ní nakoukne, někdo za ní zatarasí dveře. Právě se stala obětí šíleného masového vraha. Řezníka, který své oběti terorizuje, hraje si s nimi a nakonec je usmrtí vrtačkou. Že to zní jako pitomé klišé? No a o to tu právě jde!

Power Drill Massacre je graficky poměrně střídmý a naposled jsme tak „ostré“ textury jako tady mohli vidět myslím v prvním Silent Hillu. Ostatně ten celá hra připomíná nejvíce.

Power Drill Massacre

Podivně nefunkční kamera, ještě divnější a nefunkční ovládání a díky tomu i neskutečně podmanivá atmosféra prostupují celou hrou. Autoři se nám snaží zprostředkovat zážitek, jako by celou story někdo natáčel na nekvalitní videokameru s VHS páskou. A světe div se, funguje to.

Jakmile je hrdinka uvězněna, zbývá jí jen malá šance na přežití, ale je třeba se jí chopit. Budova je strukturovaná jako šílený a temný labyrint, kde je třeba kromě nacházení novinových útržků připadnout i na několik klíčů, které vám pomohou uniknout. Samozřejmě, základem je nenechat se uvrtat. Doslova. Jakmile se k vám vrah blíží, obraz se začne rozostřovat a na VHS pásce se objeví chyby a bílá místa. Tak poznáte, že jde do tuhého.

Power Drill Massacre

Zabiják je dost rychlý a nedá se mu utéct daleko, a tak se musíte schovávat. Šílené zvuky, které začne okolí vyluzovat ve chvíli, kdy vás maniak spatří, vám dají dostatečně najevo, že se máte začít modlit. Power Drill Massacre je velmi obtížná hra, ale tak to asi má být. Co do atmosféry jde o jedno z nejlepších děl poslední doby. A tak vám ani nakonec nemusí vadit, že jde jen a ranou verzi hry.

Na oficiální stránce hry je možné stáhnout také verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: VHS

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...Najdete na iDNES.cz