Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezzie Hunt - vánoční dobrodružství

  12:00aktualizováno  7:25
Ačkolív jsou vánoce aktuálně v nëdohlednu, přinášíme vám jednu chladivou a sváteční hříčku. Ta vás postaví do role zachránce vánoc jako takových, který má za úkol prolézt území nevelkého městečka a najít všechny schované dárečky.
70

Prezzie Hunt

Platforma: Freeware
Výrobce: Skyline Software

Stáhnout

Prezzie HuntAčkoliv to mnohým bude možná připadat maximálně neaktuální a možná až krajně nevhodné, Prezzie Hunt je skutečně hrou s jasně vánoční tématikou. A tak v současné době, kdy venku převládají letní teploty, se vydáváme do zasněžených lokacích severního pólu, abychom trochu pomohli Santovi v přípravě na další každoroční roznášku dárků.

A jak jinak pomáhat než právě kompletováním potřebných pečlivě zabalených balíčků. Ty se nějakým nepochopitelným způsobem roznesly do všech možných míst na území takové malé zasněžené vesničky a na vás bude, jak jinak, než je všechny do jednoho posbírat. To samozřejmě nebude vůbec jednoduché. Většina z nich je totiž důkladně schovaných, což znamená že budete muset prolézt každý kout a podívat se dokonce za každý rPrezzie Huntoh dřevěné boudy v případě, že chcete uspět. A ani to bohužel nebude stačit, vzhledem k tomu, že se vám do cesty postaví i několik dalších neméně záludných překážek. K těm rozhodně patří žebříky a vratké lávky, s jejich pomocí budete kupříkladu prolézat jednu střechu domu po druhé, přičemž minimálně na polovině z nich je schován právě kýžený dáreček.

Okolní prostředí Prezzie Hunt na první pohled příjemně žije, což je patrné z pohybujících se tučňákůl veselých sněhuláků a dalších prvků, působících k oživení herní plochy. I tak ale na mě město působilo nepříjemně strnule, statPrezzie Hunticky a nereálně. K tomu bohužel nepřispěla i takřka nulová interakce s okolním prostředím, která se omezuje snad pouze na občasné odemčení dříve nepřístupných dveří. Vrážet do okolních tučňáků nebo snaha vkrást se do některého s lákavě vypadajících pokojů s vánoční výzdobou je naprosto zbytečné.

Bohužel lehce nevychytaná je i kamera a způsob ovládání. Zde se autoři rozhodli pro ryze first-person pohled osvědčený v akčních hrách, který se ovšem v podobně laděné hře ukazuje jako ne zrovna nejvhodnější krok. Pohyb postavy je totiž lehce nepřesný, což se projeví mimo jiné při šplhání po žebříku nebo třeba chození po úzkých lávkách.

Sečteno a podtrženo je Prezzie Hunt netradiční arkádovkou, která má v rukávu oproti svým kolegům důležitý trumf – a sice že je kompletně ve třech dimenzích. Grafika celkově pak není vůbec špatná a určité části herního světa dokonce působí nadmíru pohádkově.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz