Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primordial - evoluce pračlověka

  21:34aktualizováno  21:34
Výborná hopsačka z pravěkého prostředí, která sleduje evoluci lidské rasy od jeho počátků.
89

Primordial

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • grafika
  • atmosféra
  • občasné zákysy

Stáhnout
Primordial

Primordial

Cizí slovo Primordial se používá zejména v biologii a kultuře, kde označuje počátek. Tentokrát se vztahuje k samotnému počátku lidské civilizace, kdy procházíme evolucí pračlověka. Hru mají na svědomí studenti herní univerzity Digipen, což již samo o sobě naznačuje neortodoxní styl zpracování a originalitu. Obojí Primordial skutečně nepostrádá a ukazuje, že i milionkrát prověřený žánr 2D hopsaček viděných z bočního pohledu má stále co nabídnout.

Primordial

Primordial

Jeskynní komplex Lascaux ve Francii je pravděpodobně nejznámějším nalezištěm pravěkých kreseb na světě. Právě tyto obrázky jakoby ožívají v dnešní hře. Tvoří pozadí, nápovědu a vlastně ožívají i v popředí v podobě hrdiny a celého světa. V roli pračlověka postupně procházíme jeho světem a objevujeme okolí. Nejprve jej ale musíme na počátku vždycky vzbudit, protože spánek a shánění jídla jsou po celou dobu jeho hlavní motivací. Postava se záhy naučí sbírat okolní plodiny a objeví kouzlo oštěpu. Hra je rozkouskována na levely, během nichž je nutné splnit určité úkoly a není možné je nějak přeskakovat. Pokud zabijete a pozřete určitý nový druh, tak se evolučně posunete dál a získáte určitou novou schopnost: např. skákání či běhu.

Primordial

Primordial

Samozřejmě rozvoj mozku a lidstva mají na svědomí především myšlení a učení. I v pozici Homo Sapiens Sapiens budete muset tyto zákonitosti odhalit pomocí kreslených nápověd na zdích. Primordial tak rozhodně není jen prostou skákačkou, ale mnohdy i logickým oříškem.

Přesto, že jsou hry od Digipenu mnohdy experimentální a nemusí sednout svým technickým zpracováním každému, v případě Primordial je tomu naopak a právě po stránce grafiky a animací perfektně podtrhují příběh a tvoří dokonalou iluzi pravěkého světa. Postava se pohybuje, jakoby plula ve stínech pochodní, jež osvětlují jeskyni a postavy ožívají doslova před očima. Naopak bez pohybu vypadají jako statická kresba. Vše navíc podtrhuje podkreslující etno hudba. Primordial je díky tomu jednou z nejoriginálnějších a nejpoutavějších arkád viděných z bočního pohledu poslední doby.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

89 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz