Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přímý kop - jste lepší než Beckham?

  12:00aktualizováno  16. září 5:59
Z volných přímých kopů ve fotbale padají branky poměrně často. Umět však kopnout míč tak aby jej brankář nechytil je opravdové umění. A právě to bude vaším úkolem v této hříčce.
50

Přímý kop

Platforma: Freeware
Výrobce: It’s not rocket science

Stáhnout

Přímý kopZelená je tráva, fotbal to je hra, a kdo góly dává, jen ten vyhrává... Tak zní část jednoho českého evergreenu. A tato píseň měla, má a vždycky bude mít pravdu. Kdo nedá soupeři gól, nemůže nikdy vyhrát. Vstřelit branku soupeři nebylo nikdy nic lehkého. A když už to vypadá nadějně, mnohdy hráče zastaví obránce faulem. A pokud ho rozhodčí odpíská (v dnešní době už člověk rozhodčímu nemůže věřit nos mezi očima), následuje ve většině případů volný přímý kop. Pokud je v bližší vzdálenosti, lze z něj přímo ohrozit branku, protože a poněvadž ze soupeřova týmu nesmí stát nikdo k balonu blíže než 9,15 m. Aby byla alespoň část brány krytá gólman si většinou postaví zeď. A pak už je to jenom na vás, zda se vám podaří gól vstřelit či ne.

Dnešní hra je velmi jednoduchá FLASH hříčka. Kopete jeden přímák za druhým, z různých pozic. Ve čtyřech přímých kopech z pěti vám částečně branku zakrývá zeď. Vaším úkolem je vstřelit branku. Nezáleží však pouze na tom, zda ji vstřelíte či ne, protože za každý gól dostanete určité bodové ohodnocení, které se sčítá a posléze dá dohromady celkové skóre. Přímý kopCo se týče zmiňovaného bodového ohodnocení, platí zásada, že čím blíže k tyči a břevnu, tím více bodů. Pokud se míč otře o břevno, získáváte jako bonus dalších 25 bodů, v případě tyčky bodů pouze 15. Tyto body dostanete i v případě, že se míč odrazí směrem mimo branku.

Ačkoliv v běžném fotbale je zcela běžné, že hráč kopne balon přes hlavy hráčů ve zdi, bohužel, ať se budete snažit jakkoliv, v této hře se vám to nepovede. Proto nezbývá než mířit mimo zeď. Ačkoliv je to zcela proti lidskému chápání, po vystřelení balonu se gólman vydá k vzdálenější tyči. Tudíž pokud se vám podaří obstřelit zeď, ve většině případů gól nedáte. Pokud však vystřelíte přímo na místo, kde gólman před kopem stojí, ve většině případů je to zcela jistý gól. A pokud budete šikovní, stihnete jich dát za vymezené tři minuty docela dost.

Přímý kopCelá hra se ovládá myší a dané ovládání považuje za kvalitně vyřešené. Lze s ním totiž kopnout míč přesně tam, kam je vám libo (alespoň po několika hodinách tréninku :)). Co se týče grafiky, nemůžeme bohužel čekat žádný zázrak, celá hra je totiž jedna jediná obrazovka. Sem tam se ozve i nějaký ten zvuk, kupříkladu zklamání či jásot diváků.

Jak jsem se zmínil, hra je vytvořena ve FLASHi. Není však zkompilována do exe souboru, nýbrž je uložena pouze ve formátu SWF. Pokud nevíte, jak tento formát rozchodit, nejjednodušší asi bude přetáhnout jej do okna Internet Exploreru.

Nepředhazuji vám zde tedy žádný zázrak, či hru která by se mohla pyšnit čímkoliv unikátním. Nabízím vám zde však drobnou hříčku, která dokáže ukrátit dlouhou chvíli kupříkladu v nudném kancelářském prostředí (neberte to jako nabádání k hraní této hry v pracovní době :)). Tak i tak doporučuji hodně vstřelených branek. A pokud se budete opravdu činit, pochlubte se do diskusního fóra.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 213 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz