Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prince of Persia: Sands of Time - princ a jeho akrobatické kousky

  12:00aktualizováno  6:42
Stařičký Princ z Persie ožívá v arkádové akci od Ubisoftu nyní zcela zdarma. Ta je plná moderních grafických efektů a především skvěle vypadajících akrobatických parádiček, které hlavní hrdina předvádí. Taková nabídka se neodmítá ...
100

Prince of Persia: Sands of Time

Platforma: Freeware
Výrobce: Ubisoft

Stáhnout

Prince of PersiaDalším skvostným bonbónkem, dárkem společnosti Ubisoft, je Prince of Persia: Sands of Time. Hra jen o rok mladší než již zveřejněný Far Cry, která ale kvalitativně nezůstává rozhodně pozadu. Ačkoliv zaujme asi trochu jinou cílovou skupinku hráčů, nabízí královskou zábavu a to nyní zcela zadarmo.

Příběh Sands of Time částečně navazuje na předchozí díl a je téměř celý veden retrospektivně, tedy zpracovává vzpomínky našeho Prince z Persie, které se týkají bájných Písků Času, které tak trochu vlastní nerozvážností poškodil a tím způsobil katastrofu nedozírných následků. Písek, kterému otevřel cestu znovuzískanou dýkou se totiž rozsypal všude okolo a z jinak normálních lidí nadělal odpudivé nepřátele. A s těmi všemi se bude muset utkat na své cestě směrem k samotné věži královského paláce, kam byly přesýpací hodiny odneseny.

Prince of Persia

Jak je vidno z okolních obrázků, autoři se napodobováním realismu příliš nezabývali místo toho zvolili cestu pohádkově vypadající grafiky s celou řadou dech-beroucích efektů. Ty častokrát přímo souvisí s akcemi předváděnými naším hlavním hrdinou. Jako příklad lze uvést moment, kdy vezme do ruky dýku času, což vyvolá lehké rozmazání obrazovky a celkové zpomalení okolního děje. Ostatně na fajnůstkách předváděných naším princem doslova staví hratelnost tudíž budeme svědky všelijakých výmyků, salt či třeba i chození po kolmých stěnách, přebíhání po úzkých lávkách a kotouly, které lze takticky použít v průběhu akce. Čas od času ale budete nuceni předvádění svých parádiček utnout a utkat se s některým z nepřátel. Jejich obtížnost pochopitelně s dosažením nových a novýcPrince of Persiah lokací stoupá, což se projeví na jejich schopnosti důmyslně čelit vašim útokům. Ty jsou samozřejmě také plné efektních parádiček jako jsou úskoky do stran ap. V bojích vám navíc od určité fáze hry bude pomáhat orientální přítelkyně, která dokáže doslova bravurně zacházet se svým mečem. Kromě arkádových a akčních prvků se hratelnost v Píscích času uklidní za pomocí jednoduchých puzzlů, jejichž řešení je většinou doslova nasnadě a k posunutí dále úplně postačí, když prostě posunete bednu na nějaký spínač ap.

I když může připadat, že přidání spousty akrobatických kousků se musí nutně projevit na intuitivnosti ovládání, budete příjemně překvapeni. Po této stránce se totiž nedočkáme vůbec žádného omezení, ba právě naopak. Autoři zvládli svůj úkol doslova na výbornou. Což lze říct i o ostatních částech hry.

P.S Pro stažení programu musíte zvolit některý ze serverů. Pokud jste se rozhodli pro FileFront, je třeba vybrat některý z free serverů a následně vystát frontu (cca 40 minut). Na Gamershell není třeba čekat frontu, místo toho stačí jen vybrat některý ze serverů buď v Americe nebo v Evropě. Po úspěšném stažení budete donuceni zaregistrovat se na www.ubi.com, přičemž je třeba uvést zemi původu US (!!!) Jinak nebudete připuštěni dále.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 271 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz