Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Privates – hra, která vám zachrání život

aktualizováno 
Koho zavoláte na problémy s pohlavními chorobami? Privates! Jo a mimochodem hra i recenze jsou 18+.
100

Privates

Platforma: Freeware
Výrobce: Zombie Cow Studios

  • Grafika
  • Téma
  • Humor
  • Hudba a zvuky
  • Výukový element
  • Level design a skripty
  • HW nároky
  • Občasné padání (které freeware ale nepadá, že)

Stáhnout

privates_02

privates_01Často na Plných hrách máme "to lepší z nezávislé scény" a často jsou to kusy, o které většinový hráč nezavadí ani bezdrátovou myší. Zboku viděná arkáda Privates z prostředí mariňáků bojujících ve vagínách a ánusech proti pohlavním nemocem ale nabízí pro něco každého. Herní intelektuálové ocení mix ojedinělých témat. Hardwaroví onanisté si zase smlsnou na grafice. A průměrní hráči hru pochvalně označí slovy "To je ale dobrá ...".

privates_02Téma? Ať se vám to líbí nebo ne, sexualita je ve videohrách tématem asi tak využívaným jako svěcená voda ve veřejném domu. Privates, pravda, mají asi stejný erotický náboj jako adventury série Lula (čili skoro žádný). Přesto, námět o mariňácích suplujících bílé krvinky a odstraňující uvnitř těla nepohodlné nemoci dává prostor k poučování o různorodých venerických chorobách. Tahle hra vám jednou může zachránit život!

privates_03Grafika? U nezávislého titulu je s podivem, když jeho HW požadavky stoupají ke třem gigahertzům. Privates ale takovým titulem je. Perfektní stylizace, efekty a prostředí jsou ale slušným výtěžkem za tuto daň. Při tom se nejedná o žádný experiment v herní mechanice, ale o starou dobrou akční arkádu. K tomu připočtěte namluvení postav a stylovou hudbu a máte tu audiovizuální hit, který jde zbytku her příkladem.

privates_04Privates smrtelně nebezpečné choroby neberou smrtelně vážně (viz. trailer dole) a nezapomínají na humor, kterým pobaví příslušníky obou pohlaví. Chcete-li svým kamarádkám ukázat, jak jsou ty videohry cool, není lepší volby. Navíc servírují akci, která slušně odsýpá, ale není zbytečně překomplikovaná. K dispozici máte několik druhů munice a každá z nich funguje jen na určité typy nepřátel. Prosté jako facka, ale díky velkolepým skriptovaným scénám, mnohdy hrajícím na očekávání hráče akční her, si Privates udržují náboj od začátku do konce.

privates_05Mohl bych sice hořekovat na primitivnější hratelnost. Nebo na přehnané HW nároky. Nebo na občasné pády. Či dokonce na nevkusný námět. Pokud ale existuje jedna hra, která si za dva roky mého působení na Plných hrách zaslouží absolutní hodnocení ve smyslu "extrémně dobrá, nikoliv dokonalá", jsou to právě Privates. Tahle povedená akce si trochu té ódy zaslouží.

PS. Předpokládám, že nikdo nebude kroutit hlavou nad lechtivým podtextem hry a jejím vlivem na mládež. V situaci, kdy videoherní průmysl servíruje jednu masovou vraždu za druhou, by to bylo krajně pokrytecké.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 168 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz