Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Professor Nelly and The Death Ray of Doom – We're doomed!

  22:18aktualizováno  22:18
Že by další praštěná adventura, plná podivného humoru a smysl nedávajícího příběhu. Ale ano!
70

Professor Nelly and The Death Ray of Doom

Platforma: Freeware
Výrobce: Sonicrumpets

  • grafika a hudba
  • svižné hraní
  • humor?
  • ovládání

Stáhnout
nelly_03

Mám pocit, že her tohoto typu se nám tu namnožilo víc než dost. Po Dr. Lutz and The Time Travel Machine, je toto další švihlá adventura, jejíž hlavní protagonista je vysokoškolsky vzdělaný (Teda alespoň podle osnovy příběhu.) muž a musím říci, že podobnost názvů obou těchto her je poměrně zarážející. Profesor Nelly je tedy opět trošku mimo realitu posunutý člověk, kterému nepřijde vůbec divné, když dostane dopis s informací, že má za svůj „nějaký" úžasný vynález převzít „nějakou“ cenu. Neptá se jak, proč ani zda-li vůbec a rovnou si to nakráčí do domu, jejíž adresa byla uvedena v dopise a... Je uvězněn svým dávným nepřítelem, který po profesorovi požaduje jeden z jeho vynálezů, který vypadá jako elektronka ze starých prvorepublikových rádií, ale je životně důležitý k vystavění jakéhosi zařízení posledního soudu. Ano, ano, klišé mi teče z klávesnice a vám z monitorů. Ale jak řekl vševědoucí profesor Farnsworth z Futuramy: „Vynálezy nejsou zlé nebo špatné, záleží jak s nimi člověk zachází. Třeba takový Paprsek Smrti.“

nelly_04


Profesor Nelly je další z řady AGS adventur, které se jedna od druhé liší asi tak jako somálská rodina od etiopské. AGS je krom toho, že byl vystavěn přímo pro tento typ her, také již léty prověřenou platformou a od vývojářů sázkou na jistotu. To, že je velmi složité hledat jakékoliv klady či zápory na produktu, který tady byl už tisíckrát, to vývojáře nijak nezajímá a je to na recenzentovi, aby propíchal pomyslnou skořápku nedostupnosti. Udělejme to takto: Vybavte si jakoukoliv na AGS enginu postavenou klasickou adventuru (Nejlépe ale Dr. Lutze, kterého jsem zmiňoval v úvodu.) a to, co nyní uslyšíte bude pouze to, čím se Nelly od takového typu adventur liší. Hra je na poměry své konkurence poměrně graficky příjemná. Vše je podivně barevné a pokud si odpustíme výhrady k nižšímu rozlišení, není moc na co si stěžovat. Technicky je na tom hra dobře. K archaickému zpracování se váže také jedna zajímavá a vtipná (Alespoň pro mě.) technická finesa. V nastavení přímo ve hře je možné aktivovat vertikální synchronizaci (Vsync), což je od autorů buď skutečně chválihodné, anebo nevěděli co s časem. Tak jako tak je grafické zpracování příjemné a účelné, což znamená, že se nikde neválí stovky neaktivních předmětů, které slouží jen jako dekorace. Hudba je také přítomna a často se mění, což je také pár bodů k dobru.

nelly_05


Co už k dobru určitě nebude, jsou zdejší problémy s ovládáním. To funguje dobře, až na jednu podstatnou maličkost. Hru ovládáte klasickým přepínáním příkazů pro levé tlačítko myši. To je pravda z pohledu historie adventur minimálně „kromaňonský“ přístup, ale stále fungující, ale ne tady. Příkazy jsou čtyři: Klasicky mluv, prohlédni, použij, seber. Zatímco však v jiných hrách tohoto typu se kurzor alespoň mění v závislosti na tom, jaký je právě aktivní příkaz (Rozuměj: Když máš příkaz „seber“, kurzor vypadá jako ruka, když „jdi“, je z něj pár nohou.), zde se však pouze mění jeho barva a vždy musíte zabrousit na ovládací lištu dole, abyste zjistili, co že to zrovna děláte. Zdá se to jako nevýrazná vada na kráse, ale toho času, který si to vezme jako daň.

nelly_06

Prof. Nelly je další praštěná hra typu Monkey Island, kterých se vždy v jednom ročním období vynoří víc, než svišťů v Tatrách. V případě Nellyho není potřeba ho razantně třísknout po hlavě palicí, ale Dr. Lutz, kterého jsem již zmiňoval, se mi líbil o poznání víc.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz