Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Project Cell – hrátky s krvinkami

  9:13aktualizováno  9:13
Vlevo bakterie, vpravo cholesterol. Jednoduchá, ale graficky příjemná arkáda v níž se ukáže, jakou máte obranyschopnost.
75

Project Cell

Platforma: Freeware
Výrobce: Brian Van Bruggen

  • hezká výtvarná stránka
  • je potřeba brát v úvahu, že se jedná o ranou verzi hry
  • je potřeba trošku předělat koncept
  • obtížné

Stáhnout

Project Cell

Ačkoliv je Project Cell stále ještě během vývoje, již teď je z něho znát, kam se autoři se svým dílem chtějí vydat. Barevná a zábavná arkáda, kde v roli bílé krvinky (či něčeho podobného) cestujete skrze tělo a vyhýbáte se množstvím nástrah sice obsahuje číslo verze pouze 0.1, ale uatoři se již rozhodli vydat tento nedokončený projekt ke stažení a zahrání široké a lačné hráčské veřejnosti. Jak na tom Project Cell vlastně je?

Project Cell
Project Cell


Býti krvinkou je opravdu děs. Alespoň v této hře. Je to dáno tím, že na vaši nebohou existenci ze všech stran útočí podivná stvoření v podobě bakterií, virů a podobných nechutností. Je to sice trošku proti realitě a logice. V skutečnosti totiž jsou v organismu pronásledovány a likvidovány bakterie a viry a to právě pomocí bílých krvinek. Ale to je jen má poznámka pod čarou. Je nakonec dost dobře možné, že nás protagonista vlastně ani není bílá krvinka a jen si to domýšlím, ale minimálně tak na první pohled vypadá.

Project Cell
Project Cell


Co tedy v nebezpečném prostředí může taková osamělá buňka dělat? Samozřejmě cestovat krevním řečištěm. Právě zde se však nachází mnoho nástrah a nebezpečenství. Zvláštní je, že náš hrdina ( říkejme mu třeba Pan Krvinka) se paradoxně nemůže bránit. Jedinou možností, jak zneškodnit otravnou bakterii je vymrštit se jejím směrem, narazit do ní, popřípadě ji tímto postupem doslova „utlouct“ a pak ji zkonzumovat a doplnit si život. Problém je v tom, že málokdy se na druhé straně barikády objeví jen jediný nepřítel. Mnohem častěji jste pronásledování celou grupou rozezlených nepřátel a v takové situaci je váš jediný obraný prostředek zcela k ničemu. Často se tak Pan Krvinka přistihne, že místo řevnivého boje z boje takticky utíká. To se ostatně děje po valnou většinu hry, protože drtivá většina lokací je tak zaplavena zelenými nepřáteli, že cokoliv jiného než útěk do další lokace nepřipadá v úvahu.

Project Cell
Project Cell


Ce se týče konceptu, hra by si zasloužila ještě trochu doladit. Obtížnost by byla nastavena v pořádku v případě, že byste měli možnost se nějak efektivně bránit útokům, ale to v současné době není pravda. Dost možná je toto první zástupce nového subžánru: Útěková arkáda. S tím je také spojen fakt, že většinu hezky a hravě prokreslených lokací jen v mžiku proletíte a nic si plně nevychutnáte. Přesto nejsou patálie Pana Krvinky špatné. Třebaže tato verze neprezentuje vlastnosti plné a dokončené hry, je hratelnou a především vtipnou ukázkou. Na plnou verzi (bude-li zdarma) se těším.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz