Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ProToType - tajná mise na slizké planetě

  12:00aktualizováno  3:10
Dnešní japonská střílečka patří k těm obtížnějším. Je skoupá na bonusy, do vínku vám dá jen chabou zbraň a nepříliš praktický štít, se kterými se musíte bránit proti přesile létajících strojů a střeleckých věží na povrchu. Vystačíte si i s omezeným arzenálem?
60

Pro-To-Type

Platforma: Freeware
Výrobce: Team Kurenai

Stáhnout

Pro-To-TypeZa pět minut se dá stihnout nebo zmeškat spousta věcí. Pokud si myslíte, že váš život plyne jako voda, stáhněte a zahrajte si dnešní hru. Budete prosit Velkého hodináře, aby zabral a hnul kyvadlem. Pod neustálou palbou a desítkami vln nepřátel totiž budete za každou uplynulou vteřinu, jež zbývá do konce limitu, ochotni zaplatit zlatem. Pravda, je to pořád lepší než životem. Pro-To-Type je futuristická skrolovací střílečka z Japonska. I když v ní není mnoho levelů, nebudete nijak ušetřeni, o čemž svědčí kvanta nepřátel, nemožnost sbírat bonusy a jakkoliv vylepšovat svou zbraň. Autoři nás nechají hezky podusit ve vlastní šťávě. Pokud jste se doposud nezalekli, můžete se vydat na cestu.

Pro-To-TypePlaneta, nad níž budete operovat, je pokryta nevábným šedivým slizem. Vzduch je plný podivných létajících monster ve formacích, ovšem ani povrch není bezpečný a je posetý střeleckými věžemi. Ty jsou ve skutečnosti ještě větší hrozbou než létající jednotky, protože je zneškodníte až sérií zásahů a dokáží střílet do všech stran a s mnohem větší kadencí. Správnou taktikou tak je zničit nejprve budovy a až poté se věnovat letadlům. Za kompletně zničenou formací obdržíte navíc bodový bonus, ale mnohem důležitější je vyjít beze šrámu. Čekají na vás totiž ještě závěreční bossové a na souboj s nimi se bude hodit veškerá energie a co nejvíce životů. 

Jak jsem se již zmínil, hra neobsahuje žádný bonus a také vaše zbraň je stále stejně výkonná (tedy přesněji nevýkonná). Mimo ni máte ještě možnost používat ochranný štít, ale ten je užitečný jako plavky pro Eskymáka. Abyste jej aktivovali, musíte držet několik vteřin tlačítko pro nabíjení a pak je vystřelen štít, jenž na chvíli brzdí soupeřovy střely. Pokud však střely přichází z úhlu, máte smůlu, to platí i v případě, že se přesunete. Navíc po dobu nabíjení štítu nefunguje hlavní zbraň a vzhledem k neustále akci si tak dlouhou pauzu můžete jen stěží dovolit. Hodit se tak může jen při souboji s hlavními bossy. 

Pro-To-TypeOmezená zbraňová základna není jedinou specialitou Pro-To-Type. Kombinace sbírání bodů, časového limitu a životů se jen tak nevidí. Hra je hodně dynamická a nepatří k nejlehčím. Bohužel celý systém je až moc překombinovaný a po určité době začnete přešlapovat na místě, dál se dostanete jen s obtížemi a vaše pozornost a nadšení opadne. Grafika je futuristická a trochu inspirovaná Starcraftem. Hudební doprovod je podivně kombinovaný se zvukovým, vzájemně se vypínají a amatérský klavírní doprovod není ideální volbou. Pro-To-Type určitě nepatří k nejlepším střílečkám, ale i tak si zaslouží pochvalu za kompaktní grafické zpracování a snahu o začlenění nových prvků. Ne vždy bohužel platí rovnice: čím více, tím lépe.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz