Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Providence je životní příběh několika hrdinů zapletený dohromady

  15:29aktualizováno  15:29
Providence vypráví tři krátké příběhy na první pohled nesourodých hrdinů. Všechny se však nakonec spletou do jednoho jediného životního osudu a vy jako hráč určujete, jak se bude dál odvíjet a jak nakonec dopadne.
80

Providence

Platforma: Freeware
Výrobce: Eight Bit Skyline

  • zajímavý, propletený děj
  • stylová grafika a klasická hudba
  • několik konců
  • možností, jak děj ovlivnit, by mohlo být i více
  • krátké

Stáhnout

Providence | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Providence

Kdyby byly některé příběhy vyprávěni postupně, byly by triviální. To je případ i Providence. Sledujeme osudy několika hrdinů. Co mohou mít asi tak společného mafián, malý chlapec a starý muž poslouchající vážnou hudbu? Určitě něco, co nepostřehnete během první chvíle. Máte několik možností, kdy můžete jejich příběh ovlivnit. Ne všechna rozhodnutí jsou ale ta správná.

Providence

Děj v Providence hraje hlavní roli. Stejně tak ovšem Chopin, kterého má autor pravděpodobně velice rád, protože jeho klavírní koncerty slouží jako podklad ke všem scénám. Ty jsou vyprávěny zpřeházeně a rozuzlení přichází teprve na konci. Nejsem si přesně jistý, do jaké míry můžete konec hry ovlivnit svým počínáním během hry. Jsem si ovšem jistý, že se zápletka mění.

Providence

Hrajeme za malého bezstarostného kluka, jehož jednoho dne navštíví podivný cizinec, který jej poprosí, aby u sebe schoval tajemný balíček. Nikomu o něm nesmí povědět. Můžete se rozhodnout, jestli to uděláte, nebo ne. Ať už uděláte cokoliv, budete muset nést následky.

Providence

V další scéně sledujeme mladého člena mafie, který má na stanici metra popravit neznámého muže. Opět záleží na vás, jestli postava vystřelí, nebo ne. Jestli neznámý muž zemře, nebo ho necháte jít. Třetí hrdina je pak starý muž, který žije sám a opuštěně ve svém bytě s kanárkem v kleci a gramofonem. Někdo mu zanechává za dveřmi bytu desky, které si pak přehrává a vzpomíná na minulost.

Providence

Všechny scény jsou snímány z boku a podle okolních obrázků musíte poznat, že Providence je hra graficky poměrně stylová. To je ovšem také patrné z oné doprovodné hudby. Pokud čekáte nějakou velkou akci a dějové otočky, tady se nedočkáte. Providence totiž není dlouhá a dohrání je záležitostí řekněme deseti minut.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz