Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pssst! - dobrej brouk - mrtvej brouk

  12:00aktualizováno  12:03
Remake klasické hry osmdesátých let - Pssst do PC aranžmá. Vaším úkolem bude pomocí sprejů ubránit rostlinu před hmyzem, který ji okusuje. Pokud nemáte hmyz rádi, tak je pro vás tato hra jako stvořená. Zabijte ho všechen!
50

Pssst!

Platforma: Freeware
Výrobce: Andy Noble

Stáhnout

Pssst! Doby osmibitů sebou přinesly neuvěřitelné množství kouzelných her, které se díky své hratelnosti dostaly do srdcí mnoha hráčů. Jedny jsou považovány za jasné legendy a zná je každý - to je třeba Arkanoid, PacMan, Tetris nebo Super Mario a pak je řada legendárních her, které znají jen zasvěcení. Většinou jsou to ti, kteří tehdy nějaký osmibitový stroj vlastnili a měli možnost se s takovými kousky setkávat osobně. Mezi ty u PCčkářů méně profláklé a přitom dobré hry patří třeba Giana Sisters, Binary Land, Xargon nebo mnou dnes představované Pssst. 

Pssst budou znát asi především ti, kdo vlastnili počítače ZX Spectrum nebo Didaktik, případně i majitelé Commodorů 64, ale to se týká především starších hráčů. My mladší jsme v osmdesátých letech ještě moc rozumu neměli a osmibitové šílenství jsme začali vnímat až když už téměř končilo, což je škoda. 
Napadá mě, zda lze dnes ještě něco nového vymyslet, protože poslední dobou se neustále setkávám s předělávkami něčeho, co už tady bylo a pokud nejde přímo o předělávku, je to vždy něčemu dávnému podobné.

Pssst! Původní Pssst vzniklo v roce 1983 pod hlavičkou teamu A.C.G., kromě Pssst po sobě tento team nezanechal žádné výraznější stopy, ale Pssst se proslavila tak, že dodnes vznikají její remaky. Jeden mám v mobilu, jmenuje se "Flowers 2003", druhý - "Pssst! PC" jsem nedávno nalezl na internetu a dnes vám ho chci představit.
Pssst! PC je určeno pro Dos, běží ve VGA grafice a ovládat ho lze pohodlně pomocí klávesnice. Místo šipek je však pro pohyb vašeho hlavního hrdiny nutné použít klávesy A, Q, P a O. Ač se vám může zdát nyní toto klávesové rozložení divné, lze si na něj po chvíli zvyknout.

A jak se to hraje? Ovládáte modrozelenou příšerku vzdáleně připomínající sovu a máte za úkol ochránit rostoucí květinu před žížalami a hmyzem. Tito drobní tvoři totiž svým žraním rostlinu ničí a ona se pod vlivemPssst! jejich hlodání zmenšuje. Musíte proto žížaly a hmyz hubit. K tomu máte k dispozici několik různobarevných nádob se spreji. Na každý druh hmyzu je však nutné použít jiný druh chemikálie. Bohužel unesete pouze jednu nádobu a tak z toho logicky vyplývá, že musíte spreje střídat. Díky střídání sprejů jste ale velmi zranitelní a musíte si proto dávat pozor, aby do vás některý z hmyzu nenarazil, protože srážka s jakýmkoliv zástupcem hmyzího světa pro vás znamená ztrátu života.

S přibývajícím koly se zvyšuje obtížnost, například v prvním kole proti vám stojí jen žížalky, v kole následujícím už to jsou i malí oškliví střapatí prevíti se čtyřma nohama a ve třetím kole se k nim přidává i okřídlený hmyz... Autorem této konverze je John Dow. Grafiku pro hru vytvořil člověk jménem Andy Noble. Hra se jim povedla a je docela zábavná, ale popravdě řečeno, nedokázal bych u toho strávit víkend, přesto je to ale hra, která vás na čas zabaví. A v tom je její síla.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz