Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Psypan - za krále a královnu

  12:00aktualizováno  11:07
Mix karetní hry, Zookeepera a pexesa, u kterého musíte sestavovat určité kombinace obrázků. Na výběr máte osm sad - od fotek Madonny až po van Goghovy obrazy.
70

Psypan

Platforma: Freeware
Výrobce: Testaware

Stáhnout

PsypanPo logickém rychlíku Atomix 2004 z chemického prostředí se o přízeň hráčů uchází tým Testaware s dalším přemýšlivým kouskem. Tentokrát zaujme především příznivce klikacích her typu Zookeeper. Prosté vytváření kombinací zvířátek však v Psypan nahrazuje promyšlenější systém, který má mnoho společného s kartami. Spolu s dalšími prvky nabízí více možností a herních strategií.

PsypanNa ploše najdeme ve sloupích a řadách 64 čtverečků s obrázky. Jejich přesouváním a zaměňováním musíte vytvářet kombinace minimálně tří svislých nebo vodorovných shodných znaků. Mimo základní obrázky najdeme na některých ještě písmena K jako „král“, D jako „dáma“ a M jako „kouzelník“. Krále a dámu můžete přesouvat ve všech směrech, král vám přidávám body u bonusu za dané kolo, dáma zase vyruší všechny zbylé dámy na ploše. Kouzelník dokáže nejvíce pomoci, ale také uškodit, jeho chování se přitom řídí náhodou. Protože dokáže hru také okamžitě ukončit, neměli byste jej příliš pokoušet ve vyšších kolech. Někdy se jenom promění na jiný obrázek, dokáže vám snížit nebo zvýšit bonus, ubrat nebo zcela zrušit čas na vyřešení levelu, nebo zafungovat jako některá ze specifických funkcí. Specifické vlastnosti kouzelníka se projeví jen při jeho aktivaci, lze tedy bezpečně sestavit kombo kouzelníků tak, že nejprve označíte sousední kartu a poté ji vyměníte za kouzelníka. 

PsypanVpravo od herní plochy najdeme údaje o počtu bodů, počtu vytvořených řad, bonusových bodech atd. Pod těmito statistikami najdeme pětici velmi důležitých ikon, které vám také pomáhají při hře. Dokáží vymazat třeba celou řadu karet, vymazat všechny označené znaky na ploše nebo vyrušit karty ve tvaru kříže. Než budete moci tyto ikony opakovaně použít, musíte vyrušit určité množství sad. Možností, které Psypan nabízí je skutečně mnoho. Co se mi však na něm líbilo ze všeho nejvíc, je jeho vizuální zpracování. Vybrat si můžete hned z osmi obrázkových sad s dětskými motivy, obrazy významných malířů nebo fotkami zpěvačky Madony. Nechybí ani možnost nastavení obtížnosti a ukládání nejlepšího skóre do tabulky. Zlepšit by se dala samotná navigace a přesouvání obrázků. Po označení totiž musíte kliknout na malou směrovou šipku a nelze místo toho jednoduše klepnout na obrázek, s nímž se má výměna provést.
Psypan je hezky zpracovaný postřehový rychlík se solidní hratelností. Díky šíři možných tahů se nejedná o pouhou pětiminutovou zábavu, jak je u podobných her běžné.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz