Puck - 2D logické překvapení

  12:00aktualizováno  19. ledna 7:02
Podaří se vám dopravit kuličku do připraveného cíle? A to ne v jednom ale několika desítkách levelů, dohromady znamenající zábavu na spouzstu hodin. Nač ještě čekáte? Stahujte!
70

Puck

Platforma: Freeware
Výrobce: Kengine Gaming

Stáhnout

PuckŽánr logických her je vcelku rozsáhlý na rozdíl od kupříkladu RPG her. Kdybychom však z kategorie vyškrtli všechny ty desítky předělávek sokobana, tetrisu a dalších podobných, získali bychom jen vskutku ubohou kategorii s hrami, které v mnoha případech přílišnou originalitou neoplývá. Ani Puck pak není ničím novým. Jedná se spíše o šikovné skloubení několika již existujících projektů.

Jednoduchý a krátký název Puck vám pak o samotném obsahu hry příliš nenapoví. Nemusíte ale být smutní, ještě než se totiž pustíte do ostrého plnění přednastavených levelů, budete do všeho dostatečně zasvěceni. K tomu jsou totiž určeny úvodní tutoriálové levely, kde se v celkem pěti fázích dozvíte vše potřebné. Puck

Následuje několik dalších rozdílných složek, sdružujících vždy několik levelů. Ty jsou vám otevírány postupně, nějaké to absolvování těch nejtěžších kousků hned na začátku tedy nepřichází v žádném případě k úvahu. Postupovat budete nuceni po malých krůčcích, jedinou odměnou vám pak je radost z nově pokořeného levelu.

Co se týče samotného principu hry, máte k dispozici omezenou herní plochu, buď takřka prázdnou nebo naopak zastavenou nějakými těmi nepohyblivými kvádry. Vedle nich se rovněž setkáme s kousky, s nimiž pohybovat můžete, respektive musíte a to tak, aby se vám následně podařilo dopravit bílou kuličku do předem připravené díry. To nebude mnohdy vůbec jednoduché, v cestě vám totiž stojí hned několik záludných překážek, mezi nimiž nechybí kupříkladu skvrny zpomalujícíPuck chod kuličky a mnoho dalších. Aby se vám podařilo tyto nesnáze překonat, bude nutno použít nabízené kvádry či trojúhelníky, každý pochopitelně s poněkud odlišnou funkcí. Zatímco od kvádru se kulička pouze odrazí a pokračuje stejnou cestou ale v opačném směru. Trojúhelník naopak slouží k tomu, aby se cesta naší hrdinky otočila a to přesně o devadesát stupňů.

Technická stránka pak je jednoduchá a jediné, co mě na ni vcelku mrzelo je ryze 2D zpracování a to ani v nejmenším plastické, což je každopádně škoda a mnohé může vizuální stránka okamžitě odradit. Jestliže však dáváte před grafickými hody přednost skvělé zábavě, jistě dokážete i jednoduché zpracování u Pucka překousnout.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Najdete na iDNES.cz