Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PuffBOMB – bomba, kam se podíváš...

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:14
Předělávka logické hry z Linuxu pro platformu Windows. Vaším úkolem bude správným rozmístěním a načasováním bomb dostat medvěda za pomocí výbuchů na učené místo. Hromada složitých levelů čeká jen na vás!
50

PuffBomb

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Kasprzak

Stáhnout

PuffBOMBNa mém počítači se již nějaký pátek nachází jedna z distribucí stále populárnějšího operačního systému Linux. Nainstaloval jsem si ho na konci posledních dní letních prázdnin 2003. Podělal se mi tenkrát počítač, přesněji řečeno, přestala mi šlapat "wokna" a já jsem se rozhodl, že vyzkouším nějaký jiný operační systém než tradiční Dos/Win platformu.

První, co mě na Linuxech zaujalo byla pohodlná instalace v češtině a možnost používat na jednom počítači kromě Linuxů i "wokna". K tomu slouží prográmek, který se zobrazí krátce po spuštění počítače. Linux si dokázal najít ovladače pro většinu hardwaru počítače i přesto, že devadesát procent hw pro něj nebyla vůbec navrhována.

Systém X Window (grafické uživatelské prostředí Linuxu) velmi připomíná klasická Windows. Je zde něco jako hlavní panel, pracovní plocha, ikony, zástupce, něco jako nabídka start, v pravo dole hodiny a rezidentní programy. PuffBOMBAplikace (zde nazývaní klienti) běží podobně jako ve Windows v oknech (tedy až na full-screenové režimy u her a jim podobných programů). No prostě a jednoduše se uživatel Windows v Linuxech hned neztratí. Problémy však po delší době používání přeci jen přijdou, ale tím se zde nyní nebudu zabývat, protože většina z vás se s Linuxy nejspíše nikdy nesetká a nebo setká, ale nebude je intenzivně používat, pokud nenastane nějaký neočekávaný zvrat.

Další, co na Linuxech hned zaujme, je obrovské množství softwaru dodávaného s většinou dostupných distribucí operačního systému. Na druhou stranu nainstalovat v Linuxu jakýkoliv další program je pro začátečníka úkol nadlidský a zde musím zase uznat, že Windows v tomto ohledu poráží Linux na plné čáře. Přesto se mi po čase povedlo několik her stažených z internetu na Linuxech zprovoznit. Jednou z nich byla i hra PuffBOMB. Jejím autorem je Mike Kasprzak, který hru vytvořil nejen pod Linux a Unix, ale také pod Windows a tak máte nyní možnost si hru zahrát i vy, čtenáři našeho portálu. PuffBOMB si totiž můžete stáhnout právě teď.

PuffBOMB A o co vlastně v této logické hře plné výbuchů jde? Hned vám to povím...

V každém levelu máte k dispozici jednu a více bomb a vaším úkolem bude jejich rozmisťováním a správným načasováním výbuchu odpálit přítomného medvěda na předem určené místo (ve vyšších kolech jsou medvědi k dispozici i ve více exemplářích).

Zní to docela jednoduše, jenže omyl, opak je pravdou - medvěd si lítá, kam chce. Načasovat například druhou bombu tak, aby vybuchla, až zrovna první bombou odpálený medvěd poletí kolem ní a navíc ho ještě dostala do vymezeného prostoru, může být úkol k zbláznění. A to i přesto, že každý level můžete, podobně jako u české legendární logické hry Vlak, opakovat téměř donekonečna.

Design levelů se od sebe liší a v podstatě každé kolo pro vás znamená nový logický problém. Přičemž některé můžete řešit třeba desítky minut. Prvků, ze kterých se levely skládají, není moc, ale o ně tady vlastně ani nejde, hlavní je právě nápad a myšlenka, nebo chcete-li problém, který se v daném levelu skrývá a který musíte rozlousknout.

Kdo chce, může si navíc vytvořit vlastní úrovně pomocí přiloženého editoru. Zabalená hra zabírá něco okolo 1,5 MB a jak už jsem výše uvedl, hru si můžete stáhnout z našeho serveru, proto neváhejte, nečekejte a downloadujte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Linux, Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz