Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PureBreaker 2 - pradědeček v novém tisíciletí

  12:00aktualizováno  10:42
Skvělý remake klasického break-outu od tvůrců Lethal Judgement. Má tradičně výbornou grafiku a je doslova nacpán bonusy, efekty a minihrami, které promění boření kostiček ve velkou zábavu.
80

Purebreaker 2

Platforma: Freeware
Výrobce: BGames

Stáhnout

Purebreaker 2

Byl to sice pouhý malý krok od prehistorického pinkání mezi dvěmi pálkami v pongu k ničení kostiček v arkanoidu a ještě menší k jeho variaci break-outu. Na dnešní hře si ale můžete prohlédnout, jakou cestu udělal break-out k dosažení dokonalosti. Nabalování bonusů, komb, efektů a miniher je v Purebreaker 2 dotaženo do nejmenších detailů. Když si k tomu přidáme výbornou grafiku, je na první pohled o čem psát.

BG Games předělali do nového grafického kabátku řadu klasických her, vzpomeňmě jejich úspěšnou sérii Lethal Judgement (recenze třetího dílu), aktivní jsou i na demoscéně.

Purebreaker 2Purebreaker 2 je v jádru klasickým break-outem. Primárně za pomoci myši ovládáte pálku, která kuličkou ničí kostky na herní ploše. Jakmile je všechny zničíte, postupujete do dalšího levelu dokud vám nedojdou všechny životy, tj. kulička vám několikrát propadne bez odražení. Hra však nabízí mnohem víc. Existuje zde mnoho bonusových kostek, které vám upravují pálku: zmenšují, rozdvojují, umístí na kuří nožku atd. Sbíráním ovoce jako na výherním automatu získáváte extra body, některé bonusy vás přenesou do miniher, kde si třeba zalétáte v raketce jako ve Space Invaders.

Další systém nabízí možnost kuličku beztrestně vrátit zpět na pálku, třeba když vám uvízne mezi kostkami, což můžete během jednoho levelu několikrát zopakovat. Bohužel zde narážíme na jeden z mála problému, na které jsem během hraní narazil. Purebreaker 2Kulička má při odrazu od kostek vlastní stabilní úhel, takže se někdy dostane do smyčky nebo uvízne, takže restartování na pálku je jedinou možností. Purebreaker 2 je bonusy doslova nacpán, máte k dispozici i ničící rakety, které smetou celé sloupce, střely pro ničení jednotlivých kostek atd. Nechybí ani záškodníci, kteří vám pálku smrští na minimum nebo sešlou nepřátelský nálet, jenž vám na pár vteřin zmrazí pálku.

BG Games se primárně zaměřují na perfektní 3D grafiku, což se jim i dnes podařilo. Hra hýří animacemi a break-out tak připomíná hru našeho století a ne klasiku z let osmdesátých. Velmi kvalitní je hudba, bohužel se opakuje stále dokola a neplní tak jeden z cílů: spojit hratelnost se silným hudebním doprovodem. Stažením Purebreakeru 2 získáte skvělý break-out klon, který je napěchovaný k prasknutí efekty a z hry dělá mnohem víc, než jen pouhé roztloukání kostiček a zabaví vás na dlouhou dobu. A to byl i jeho původní smysl.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz