Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Purple - fialová je dobrá

  21:39aktualizováno  21:39
Na klasických základech hopsaček je postavena tato úchvatná arkádová hra s vysokým množstvím levelů, kde navíc každý je naprosto odlišný a nudit se při nich rozhodně nebudete.
77

Purple

Platforma: Freeware
Výrobce: Rolling Cat

  • velké množství levelů
  • vysoká variabilita
  • sympatická barevná grafika

Stáhnout
PurpleČlověk si tak poslední dobou říká, že každý kvalitní příspěvek do klasického žánru horaček snad ani nemůže spadat do jiné kategorie, než kategorie her podobné Mariovi. Instalatér sice skutečně v této oblasti prokázal, že si ví rady, je ale pomalu vytlačován novou krví, kterou představuje například roztomilý hrdina ze hry Purple. Ta je klasickou arkádovou hrou s obrovskou paletou obsahu. Ačkoliv se projekt tváří velmi nenápadně, nabízí vám ve skutečnosti rovných 60 levelů ke hraní – a nudit se při nich rozhodně nebudete.

60 levelů, to chce začít nějakým pořádným příběhem, i když této oblasti autoři příliš pozornosti nevěnovali. Proto sice dobrodružství začíná jaPurplekýmsi krátkým intrem, ve skutečnosti ale velmi rychle skončí a informační hodnotu neposkytuje téměř žádnou. Navíc není během hry nějak výrazně dále rozvíjeno, což je trochu škoda. Na druhou stranu to nebude vadit v prozkoumávání nádherně rozmanitého světa.

Vaše putování začne vždy na drobné mapě, kde se posunujete po malých ostrůvcích s čísly – ty samozřejmě značí jednotlivé levely a také proto začínáte na jedničce. Malým zklamáním může být fakt, že po dokončení jedné mise se vám otevře vždy jen jedna další, musíte tedy postupovat striktně tak, jak to autoři nalinkovali. Co byste měli o hlavním hrdPurpleinovi vědět kromě toho, že je fialový, je fakt, že dokáže vyskakovat a tím překonávat nejzákladnější překážky. Kromě ostrůvků a plošinek se jedná například o ostré bodáky, což je klasika každé arkádové hry. Kromě této drobnosti musíte počítat také s nepřátelskými jednotkami. Na to vám byla do ruky přidělena zbraň což je jakási kulička, kterou vždy vystřelíte dopředu, ona kousek uletí a zase se poslušně vrátí. To vás omezuje, neboť nemůžete střílet dvě věci najednou a také dráha doletu může být v některých případech nedostatečná.

Pochválit je nutno neskutečnou variabilitu. Kromě úctyhodného počtu levelů je to především jejich grafická rozmanitost, která se mění nejen při přechodu mezi nimi ale i v jejich jednotlivých částí. Obrovský počet je i nepřátelských jednotek, které budou skákat, chodit, stát, ale i létat. Ani v tomto směru autoři zkrátka nešetřili. Ve výsledku tedy musíme uznat, že odvedli skvělý kus práce. Doporučujeme.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz