Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Puzlox Blox 2 - překvapivě nápaditá logika

  12:00aktualizováno  8. listopadu 7:19
I když je námětem této hry naprosto jednoduchá logická záležitost, autoři z ní dokázali vymlátit co se dalo. Vedle atraktivního zpracování je řeč především o zásobě skvělých levelů a celé řadě upravitelných věcí.
70

Puzlox Blox 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Hargne (Wartagon)

Stáhnout

Puzlox BloxAutoři Puzlox Blox 2 bez jakéhokoliv většího boomu dokazují, jak se i z jednoduchého konceptu dá vytřískat takřka maximum. Dnešní hra by bez ostychu mohla být příkladem pro ostatní podobné jednoduché záležitosti, které ale rozhodně nedosahovaly takovéto zábavnosti.

A ono na první pohled ani není z čeho čerpat. Hra nás překvapí poměrně malým herním okýnkem, které je navíc záhy bez jediné mezery pokryto různobarevnými kostičkami stejPuzlox Bloxného tvaru. S těmito budete po celou herní dobu pracovat a to za pomocí vlastního kurzoru myši. Cílem hry je nechat zmizet klepnutím skupinku stejnobarevných kostiček spojených alespoň jednou stranu (minimum je dvě kostky na skupinku, což je poměrně málo a dost to zjednodušuje hratelnost). Vzhledem k množství kostiček na obrazovku jsou možnosti alespoň ze začátku na první pohled nevyčerpatelné a klikat budete mít stále co. To ale nebude platit stále a časem se dostanete do dalšího kola. Přestup do jiného levelu je také řešen poměrně zajímavě. Každá zničenáPuzlox Blox skupinka se vlastně promění v takové kostky-duchy, kteří zamíří k dolní stupnici a přidají na ni takové množství tekutiny, jak velkou skupinu jste z obrazovky smazali – čím větší tedy budete ničit, tím rychleji postoupíte dále.

A tím dříve se také dozvíte tu potěšující zprávu, že nový level se nerovná jen to samé v bledě modrém a s trochu vyššími národy. Autoři nás především představují důrazem na maličkosti, který se projevuje v designu kostiček. Ten je pro každý level unikátní a i když barvy zůstávají téměř pořád stejné nebo alespoň hodně podobné, motivy na kostkách se budou měnit. Zatímco jednou půjde o prosté jednobarevné kousky, později vás překvapí kupříkladu ty ozdobené malou hvězdičkou. Mě osobně se asi nejvíce zalíbily ty s motivy zvířátek, které mě dokázaly příjemně navnadit k dalšímu hraní.

Co se dalších příjemných detailů, které zvedají kvalitu hry týče, je třeba zmínit hudební otázku. Té věnovali autoři na freeware poměry značnou pozornost. K dispozici tedy je jak playlist samotné hry, ten ale můžete libovolně překopat a vložit si do něj své oblíbené skladby, tudíž vás nebude herní hudba otravovat při poslechu své vlastní hudby, pokud samozřejmě nebudete chtít. I když by se takových detailů dalo vypíchnout ještě více, je třeba zmínit, že Puzlox Blox 2 se i přes to všechno po čase stane stereotypní záležitostí, což je také jeden z hlavních důvodů, proč se hodnocení ustálilo na hodnotě 7.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz