Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Puzlox Blox 2 - překvapivě nápaditá logika

  12:00aktualizováno  8. listopadu 7:19
I když je námětem této hry naprosto jednoduchá logická záležitost, autoři z ní dokázali vymlátit co se dalo. Vedle atraktivního zpracování je řeč především o zásobě skvělých levelů a celé řadě upravitelných věcí.
70

Puzlox Blox 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Hargne (Wartagon)

Stáhnout

Puzlox BloxAutoři Puzlox Blox 2 bez jakéhokoliv většího boomu dokazují, jak se i z jednoduchého konceptu dá vytřískat takřka maximum. Dnešní hra by bez ostychu mohla být příkladem pro ostatní podobné jednoduché záležitosti, které ale rozhodně nedosahovaly takovéto zábavnosti.

A ono na první pohled ani není z čeho čerpat. Hra nás překvapí poměrně malým herním okýnkem, které je navíc záhy bez jediné mezery pokryto různobarevnými kostičkami stejPuzlox Bloxného tvaru. S těmito budete po celou herní dobu pracovat a to za pomocí vlastního kurzoru myši. Cílem hry je nechat zmizet klepnutím skupinku stejnobarevných kostiček spojených alespoň jednou stranu (minimum je dvě kostky na skupinku, což je poměrně málo a dost to zjednodušuje hratelnost). Vzhledem k množství kostiček na obrazovku jsou možnosti alespoň ze začátku na první pohled nevyčerpatelné a klikat budete mít stále co. To ale nebude platit stále a časem se dostanete do dalšího kola. Přestup do jiného levelu je také řešen poměrně zajímavě. Každá zničenáPuzlox Blox skupinka se vlastně promění v takové kostky-duchy, kteří zamíří k dolní stupnici a přidají na ni takové množství tekutiny, jak velkou skupinu jste z obrazovky smazali – čím větší tedy budete ničit, tím rychleji postoupíte dále.

A tím dříve se také dozvíte tu potěšující zprávu, že nový level se nerovná jen to samé v bledě modrém a s trochu vyššími národy. Autoři nás především představují důrazem na maličkosti, který se projevuje v designu kostiček. Ten je pro každý level unikátní a i když barvy zůstávají téměř pořád stejné nebo alespoň hodně podobné, motivy na kostkách se budou měnit. Zatímco jednou půjde o prosté jednobarevné kousky, později vás překvapí kupříkladu ty ozdobené malou hvězdičkou. Mě osobně se asi nejvíce zalíbily ty s motivy zvířátek, které mě dokázaly příjemně navnadit k dalšímu hraní.

Co se dalších příjemných detailů, které zvedají kvalitu hry týče, je třeba zmínit hudební otázku. Té věnovali autoři na freeware poměry značnou pozornost. K dispozici tedy je jak playlist samotné hry, ten ale můžete libovolně překopat a vložit si do něj své oblíbené skladby, tudíž vás nebude herní hudba otravovat při poslechu své vlastní hudby, pokud samozřejmě nebudete chtít. I když by se takových detailů dalo vypíchnout ještě více, je třeba zmínit, že Puzlox Blox 2 se i přes to všechno po čase stane stereotypní záležitostí, což je také jeden z hlavních důvodů, proč se hodnocení ustálilo na hodnotě 7.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz