Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pyoro - dlouhý jazyk výhodou

  12:00aktualizováno  9:24
Někdo vyniká ve fotbalu, jiný dobře kreslí a našemu zvířecímu hrdinovi byl do vínku zase nadělen dlouhý jazyk. Že by vás zajímalo, k čemu mu může být dobrý? Odpověď vám poskytne tato jednoduchá hříčka.
60

Pyoro

Platforma: Freeware
Výrobce: BenH

Stáhnout

Pyoro Majitelé Gameboy Advance budou dost možná překvapeni. Jeden zahraniční autoři totiž nelenil a jednoduchou hříčku původně z dílen Nintenda přepracoval do formy, v níž si ji nyní mohou vychutnat i všichni majitelé osobních počítačů. Ač se víceméně bezezbytku jedná o vykradený nápad, není na škodu nenasytnému hlavnímu hrdinu alespoň nějaký ten čas věnovat.

A oním hlavním hrdinou se stává zvíře blíže neidentifikovatelného druhu, snad se jedná o malého ptáčka zbarveného do zelené barvy, což s největšíPyoro pravděpodobností souvisí s jeho apetitem. Pokud je na něm totiž něco divného, pak je to ona nepřekonatelná láska k rostlinám všeho druhu, což lze naštěstí dobře uplatnit v situaci, která v Pyoru nastává.

Ač je to ve skutečnosti nicméně nereálné, náš ptáček se ocitá na malém území, kde zkrátka z nebe bez ustání padají rostliny sbalené do úhledných a různě těžkých balíčků. Jak jinak si totiž chcete vysvětlit různou rychlost, kterou se snáší k zemi. A co je vaším úkolem? No přeci je nejlépe všechny pochytat ještě předtím, než se dostanou do styku s šedavou kostkovanou podložkou, za což získáváte body a nejlepší skóre se automaticky uploaduje na internet. Pro chycenPyoro í takové rostlinky pak nemusíte čekat až do chvíle, kdy dopadne na zem. Náš hrdina byl totiž vybaven super dlouhým jazykem, který se pro podobný úkol skvěle hodí. A tak úplně postačí, když si šikovně stoupnete a zmáčknete mezerník, po čemž vyletí ocas v přesně daném úhlu do vzduchu a všechny kousky rostliny, které na své cestě potká, spolkne. Zpočátku pak ebude podobný úkol vůbec složitých a rychle padajících kousků bude jen pomálu, časem se ale jejich rychlost zvětší, stejně jako jich bude daleko více poletovat ve vzduchu, což jednoduše zapříčiní jejich občasné spadnutí na zem. To naštěstí neznamená okamžitě konec hry. Taková rostlina totiž pouze v zemi udělá malou díru, do níž ovšem nesmíte spadnout. A pokud to takto vydržíte chvíli, objeví se spásný jeřáb a kostku opět doplní.

Po grafické stránce víceméně není co vyčítat, k jednoduchém konceptu autoři spíchli zajímavý kabátek a nezapomněli ani na dynamicky se měnící pozadí, kde se v jednu chvíli budete dívat na zelené lesy a poté pro změnu na obrovské zábavní kolo. Ač se jedná o vyložené detaily, rozhodně potěší i tato drobnost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz