Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quack Shoot - sestřelujte kachny

  12:00aktualizováno  1. června 8:11
Na dobrodružném putováním vám pomalu docházejí zásoby, takže je nějakým způsobem musíte doplnit. Ideální na to budou poletující kachny. Chopte se tedy zbraně a ulovte si večeři!
70

Quack Shoot

Platforma: Freeware
Výrobce: Attic Games

Stáhnout

quackshot1

Quack Shoot je jakousi ochutnávkou z připravované hry Territory: The Mountain Men, která by měla být vydána do konce tohoto roku. Slibuje mix real time strategie a adventury, tak uvidíme, jak celý projekt dopadne. Ve Quack Shoot se stanete dobrodruhem v první polovině 19. století a budete sestřelovat kachny, abyste doplnili zásoby jídla.

Všude kolem vás poletují kachny a jenom si říkají o to, abyste do nich vystříleli trochu olova. K tomu máte na tu dobu velmi cennou rychlopalnou zbraň, která navíc není limitována počtem nábojů. Můžete z ní tedy střílet hlava nehlava a nikdo se divit nebude. Ještě před tím, než vystřelíte první náboj budete moct shlédnout život z pohledu letící kachny. Pokud se vám bude dělat špatně, není nic snazšího, než se urychleně přepnout do role střelce a začít lovit. Za úkol máte pokud možno sestřelit co nejvíce kachen, abyste měli co nejvíce jídla. Musíte si však dávat pozor, aby vám zasažená kachna nespadla do vody. V takovém quackshot2případě o jídlo navíc ještě přijdete, takže se vyplatí se před sestřelením kachny nejprve podívat, jestli letí nad pevninou nebo ne. Kachny mají poměrně tuhý kořínek a vydrží více ran. Jakmile se začne stmívat, hraní pro vás skončí a sečte se vaše celkové skóre.

Největší devizou Quack Shoot je bez debaty grafika. Ta vypadá opravdu výborně a je hlavním motorem celého hraní. Prostředí je členité s mnoha detaily, kachny vypadají jak na blízko tak i na dálku velmi dobře a když vám zasvítí do očí sluníčko, citelně to pocítíte. Stmívání na sklonku dne je také velmi působivé. Prostě poquackshot3kud by za něco měl Quack Shoot dostat plný počet bodů, tak to tedy bude jednoznačně grafika. Ovládání a citlivost míření je také slušná, i když jsem především zpočátku hodně postrádal zaměřovač. Po čase si zvyknete a předem víte, kam zhruba míříte, ale na začátku pro vás bude sestřelení byť jen jediné kachny značným problémem. Bohužel je tu také jedna velká nevýhoda a tou je délka hraní. Zastřílíte si jen několik desítek vteřin a následně pro vás veškeré hraní skončí. Na jednu stranu se to dá chápat, protože Quack Shoot je pouze jakousi ochutnávkou samotné Territory: The Mountain Men, ale i tak žalostně krátká doba hraní zamrzí. Na druhou stranu zvuky jsou vydařené.

Pakliže tedy hledáte skvěle vypadající hru, která by vás měla zabavit na opravdu krátkou dobu, stáhněte si Quack Shoot. Sestřelíte pár kachen, pokocháte se rozhledem po pěkné krajině, a poté se třeba zase můžete vrátit k rozdělené práci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz