Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quadra - skvělý tetris

  12:00aktualizováno  7. listopadu 9:33
Je libo kvalitní tetris? Máte ho mít. Quadra disponuje velmi pěknou grafikou a ještě lepší hratelností. Pro fandy milá povinnost, pro ostatní radost a pozitivní překvapení.
80

Quadra

Platforma: Freeware
Výrobce: Ludus Design Inc.

Stáhnout

quadra1

Podle malého počtu nových her s tetris tématikou to chvíli vypadalo, jako by tato velmi populární a jednoduchá hra mizela do ústraní. Nebojte se, není tomu tak. Na scéně se totiž objevuje Quadra, více než důstojný nástupce a pokračovatel klasického tetrisu.

Popisování herního způsobu mi u tetrisu přijde jako nošení dříví do lesa. Pokud se však mezi čtenáři vyskytuje někdo, kdo zaspal dobu, ve zkratce se jedná o toto: Z horní části obrazovky vám padají dolů různě tvarované kostky. Vaším úkolem je tyto kostky naskákat a pootáčet tak, aby zaplnili celou šířku hrací plochy. Jakmile se quadra2vám podaří vytvořit linii od jedné stěny hrací plochy ke druhé, čára problikne, zmizí a vám se připočtou body. Pokud se vám podaří naráz postavit více řad, dostáváte bonusové ohodnocení. Jakmile dosáhnete určitého skóre, postoupíte do dalšího levelu. Ten je charakteristický tím, že se navýší rychlost padajících kostek. Situace se tak stane těžší a budete mít méně času na přemýšlení a strategizování. Pokud se některá z vašich položených kostek dotkne horního okraje hrací plochy, prohráváte.

První, co na Quadra zaujme, je pěkná grafika. Na screenshotech ze hry se mi z nějakého pro mě neznámého důvodu nepodařilo zachytit veškerou krásu Quadra, takže je berte s rezervou. V reálu je grafika hry na daleko vyšší úrovni. Už samotné menu, které vás přivítá po spuštění dává tušit velmi pěkné pokoukání. Vzhledem k tomu, že se na několika kostičkách nedá nic moc zkazit, neměly tetrisové hry nikdy příliš vábnou grafiku. Quadra je decentní, ale přitom velmi pěkná na pokoukání, prostě dobrá práce. Hratelnost je ještě lepší. Ostatně fandové tetrisu by neměli ani na chvilku váhat. Ovládání si můžete libovolně přenastavit a ostatně věcí, které si můžete různěquadra3 modifikovat, je velká spousta. Dostáváte tak maximální volnost a záleží na vás, jak si různé věci nastavíte. To je určitě velké pozitivum. Ovládání je jinak bezproblémové a není na něm nic těžkého natož nějaké chyby. Příjemná je přítomnost mnoha statistik přímo ve hře. Máte tak daleko větší přehled a dozvíte se plno zajímavých věcí. Dalším plusem je multiplayer. Můžete hrát jak přes LAN, tak přes internet. A posledním pozitivem je velmi pěkná audio stránka.

Shrnuto a podtrženo, Quadra je velmi podařeným tetrisem. Nezaujme pouze zaryté fandy této kultovní hry, ale dokáže velmi dobře pobavit i ostatní hráče. Proto již neváhejte déle a stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz