Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quadro Noid - magický svět kostiček

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 12:06
Her na téma Arkanoid existují po celém světě desítky, ne-li stovky, ale tato, výstižně pojmenovaná Quadro Noid, oděná do graficky nádherně zpracovaného hávu s množstvím nových a nápaditých prvků, se určitě staví do čela všech jí předcházejících klonů. Pozadí hry, osvěžené barevnými hvězdičkami připomíná pak proběhlé vánoce.
60

Quadro Noid

Platforma: Freeware
Výrobce: Divo

Stáhnout

Quadro NoidIhned po spuštění hry zjistíte, že jste kápnuli na opravdu graficky skvěle vybavenou hru, která se hned tak neuvidí. Po jejím startu tedy stiskněte Continue a tak se dostanete do hlavního menu. Hned na začátku vás ale musím upozornit na to, že se nacházíte v okleštěné verzi, v které nemáte přístup do všech úrovní. Pokud byste se chtěli tedy dostat všude, je nutné se zaregistrovat a zaplatit požadovaný poplatek v amerických dolarech. Domnívám se ale, že to není vůbec nutné, neboť i tato neúplná verze dává k dispozici tolik herních variant, že ani nebudete vědět, kterou si vybrat dříve. Takže klidně přejděte přes požadavek k registraci a pokračujte dál.

K dispozici nyní máte okamžité spuštění hry, Start Game, ale nespěchejte ještě s hraním. V Options si můžete nastavit citlivost myši, rychlost pohybu odráženého míčku ve hře, přehodit si hru do okna, nebo na celou plochu, přestavět barevnou hloubku obrazu a zapnout či vypnout doprovodnou hudbu a zvukové efekty. V Editor je znovu výzva k registraci, toho si ale nevšímejte. V Top Scores je tabulka nejlepších dosažených výsledků, kam se také, ovšem jen tehdy budete-li úspěšní, můžete zapsat. V Help pak najdete poučení o úrovních, které jsou vám přístupny a navíc vyobrazení předmětů, které budete zachytávat.

Quadro NoidPotom vyberte Start Game, zde máte možnost začít novou hru, nahrát si uloženou hru nebo si odehranou hru uložit. Pokud se rozhodnete pro novou hru, můžete si vybrat ze šesti možných variant, což je ještě doplněno možností volby počtu pálek dole v menu, takže k dispozici jsou celkem dvacet čtyři varianty her. Poté se už ocitnete ve hře samotné, jejíž grafické ztvárnění je tak nádherné, že se těžko popisuje. K dispozici máte odrážecí pálku, tou vracíte padající míček zpět nahoru, kde sráží různobarevné cihličky, jako ostatně v každém Arkanoidu. Pozadí hry je ale doplněno třpytivými různobarevnými, soustavně dolů padajícími hvězdičkami, které silně připomínají vánoční ozdoby nebo jimi skutečně jsou.

Po sestřelení některých cihliček se snášejí dolů k pálce na barevných balóncích zavěšené bonifikační předměty rovněž v dárkovém balení, ne vždycky jsou ale přínosem, některé vám i zničí pálku a než se pálka znovu objeví, máte o život méně. Ojedinělost hry spočívá právě v těchto předmětech, fantazie autorů hry se zde roztočila do vysokých obrátek, totéž ovšem platí i o herní ploše, kde se objevují odrážecí pálky i po bocích a vznikají po stranách i odrazové mantinely, aby znenadání vzápětí zmizely. Quadro NoidVlevo nahoře na obrazovce máte informační ukazatele, body přibývají nejen sražením cihličky nebo sebráním padajícího předmětu, ale významnou roli hraje i čas, po který se ve hře udržíte.

Vaše pálka se může nejen rozšiřovat a zužovat, stát se magnetem, který na určitou dobu přidrží míček, ale sebráním správného předmětu na ní na obou koncích přibudou i velice výkonné kulomety a pak, cihličky, těšte se. Některé cihličky srazit ani sestřelit nejdou, jiné nejdříve popraskají a teprve potom je srazíte. Míček neumí procházet cihličkami, ale pokud mu po sebrání příslušného dárečku narostou ostré zlaté hroty, prochází jimi jako ostrý nůž máslem. Takovýchto novot a překvapení je tu mnoho, zkrátka, zahrajte si a přesvědčíte se sami.  

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz