Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quest for Glory 4 1/2 - návod

  12:00aktualizováno  20. dubna 10:30
Fanouškovské pokračování klasiky jménem Quest for Glory je hrou dlouhou a docela obtížnou. Proto jistě i kovaní adventuristé vezmou zavděk návodem, kterak ji úspěšně dokončit.

Quest for Glory 4 1/2 Předem upozorňuji, že následující návod popisuje cestu ke konci hry pouze pro postavu zloděje. Omlouvám se všem, kdo hrají s jinými postavami, ale nemohu garantovat, že řešení některých hádanek budou stejná – a procházet hru znovu s oběma postavami bylo pro mě příliš časově náročné. Věřím, že i přesto může být návod i ostatním užitečný, minimálně vás nasměruje v tom, co máte dělat. Vzhledem k RPG povaze hry se může stát, že vám nějaká činnost nepůjde provést a hra vám bude oznamovat, že ještě nejste dost silní, hbití, zkušení apod. V takovém případě ji opakujte tak dlouho, až se povede – s každým pokusem se totiž zvedá vaše dovednost v dané oblasti. A teď už k samotnému návodu…

Quest for Glory 4 1/2 Jděte třikrát na západ a promluvte si s Mervem [2,2]. Pak na něj použijte měšec s penězi a nakupte u něj hračku [2,4], pilulky na spaní a třeba i nějaké ty zásoby jídla. Jděte na západ do města a vejděte do šerifovy kanceláře. Promluvte si s řezníkem o tom, jak byste ho mohli osvobodit a zase kancelář opusťte [2,6]. Vejděte do vedlejších dveří, kde kdysi bývala krčma Hero’s Tale Inn. Promluvte si s Alem a zase klub opusťte. Jděte do obchodu s čapkami, promluvte si se Samem a nakupte všechny možné druhy. Vyjděte ven, jděte na západ a zaplujte do gildy dobrodruhů. Promluvte si nejprve se starým dobrodruhem [2,8], pak s prvním [2,10] a druhým bratrem [2,12]. Druhému navrhněte, zda by se nechtěl stát nudistou. Překvapivě vás poslechne [5,17]. Ze země si vezměte jeho obrovské oblečení [10,27].

Quest for Glory 4 1/2 Vyjděte z gildy a jděte na východ a na sever. Promluvte si s Hildou a nabídněte se, že jí pomůžete se zahrádkou [2,29]. Pak jděte dvakrát na jih, pak na sever a západ, načež použijte na zem motyčku a pořádně ji okopejte. Vraťte se k Hildě a domluvte si s ní schůzku [2,31]. Pak vejděte do šerifova domu. V šuplíku se válí kostlivý klíč, vezměte si ho a jděte zase ven. Jděte na západ a zajděte do řeznictví. Promluvte si s řezníkovou ženou a zase obchod opusťte. Jděte do uličky vedle a promluvte si zde s Kasparem [2,33]. Vejděte do hospody a promluvte si barmankou a vezměte si jeden Dračí dech [2,35]. Zkuste si s ní domluvit schůzku a kupte si od ní soudek. Vhoďte do něj prášky na spaní a vyjděte z baru. Jděte na západ.

Quest for Glory 4 1/2 Zaplaťte muži a vejděte na záchodky. Čtěte nápisy na zdi dokud neodhalíte zlodějské heslo. Můžete si zde uložit nějaké peníze v bance nebo si půjčit – ale pozor, dluhy se musí důsledně splácet! Jděte dvakrát na východ, dvakrát na jih a jednou na sever. Zaťukejte na dveře, budete vpuštěni dovnitř. Promluvte si s léčitelkou o pterosaurovi [2,37]. Kupte si od ní léčivý nápoj a opusťte dům. Jděte na západ, pak třikrát na sever, jednou na východ a opět na sever. Nasaďte si Psychedelic Cloak a použijte Dračí dech na vodní dýmku, kterou kouří hippie. Totálně shoří a Eranino místo konečně začne fungovat tak jak má [30,67]. Jděte na jih a na východ a promluvte si se skřetím právníkem. Pak vejděte do jeskyně. Projděte okolo falešného medvěda a promluvte si s jeskynním mužem [2,69]. Pak opusťte toto místo, jděte třikrát na západ, dvakrát na jih, třikrát na západ a jednou na sever.

Quest for Glory 4 1/2 Promluvte si s lebkou [2,71] a pak ji seberte [10,81]. Jděte dvakrát na jih, pak na západ, jih, západ. Dejte tvorečkovi léčivý nápoj [5,86]. Projděte tunelem a jděte dvakrát na východ. Použijte hračku na příšeru a tím ji zabijte [10,96]. Vraťte se – dostanete darem flétnu, která vám umožní přivolat podobné roztomilé tvorečky [30,126]. Jděte na východ, jih a východ. Promluvte si s ledovým obrem [2,128]. Ještě navštivte nezaměstnaného gargoyla u Erasmova sídla [2,130]. Dojděte na schůzku s kentaurkou a donuťte ji až k sexu [5,135]. Vraťte se k ledovému obrovi a dejte mu velké oblečení jednoho z bratrů z gildy dobrodruhů [20,155]. Promluvte si s čarodějnicí v lesní boudě, dostanete od ní také úkol [2,157]. Jděte do jeskyně a dejte gargoylovu vizitku jeskynním mužům [20,177]. Pak vypusťte létajícího ještěra z klece a vyjděte ven [5,182]. Použijte nafukovacího medvěda k vystrašení agresivního modrého jelena [20,202]. Pokračujte dál ke kouzelnému stromu a dejte mu vodní dýmku mrtvých hippie [5,207]. Pokračujte k Billovi (2x východ, 1x jih, 2x východ, 1x jih, 2x západ) a promluvte si s Cletusem, který stojí u dveří [2,209]. Nasaďte si plášť Konfederace a vejděte dovnitř [15,224]. Promluvte si s barmanem a přijměte práci [2,226]. Projděte dveřmi v severovýchodním rohu. Umyjte nádobí a podívejte se na zprávu, kterou najdete. Vraťte se a promluvte si znovu s Billem [2,228]. Dejte mu zprávu a dostanete za ni laso [10,238]. Vyjděte ven a dejte se až na hřbitov.

Quest for Glory 4 1/2 Projděte skrze volnou mříž a promluvte si v kobce s Larrym [2,240]. Pak mu dejte lebku [20,260]. Vraťte se ke vchodu do města a od něj dojděte k domku čarodějnice. Výměnou za to, že jste jí pomohli s Larrym, dostanete elixír na tvorbu nemrtvých [5,265]. Vraťte se do města, na náměstí na vás bude čekat Bella, italská dívka z mafiánského doupěte. Domluví si s vámi schůzku. Počkejte na noc a jděte na sever, vejděte do Starbuck’s a promluvte si s Bagim o upírech a pravé lásce – dostanete od něj báseň [2,267]. Vraťte se na náměstí a přelezte bránu. Jděte dvakrát na jih, pak na západ a na sever, zjistíte, že Bella byla zabita. Dejte jí elixír [10,277]. Dozvíte se leccos zajímavého o vraždě a hlavně kód k mafiánskému sejfu. Nasaďte si plášť s lebkou a jděte jednou na jih, dvakrát na západ a dvakrát na sever. Bella zde bude, ale díky plášti vás nezabije. Dejte jí Bagiho báseň, vrátí se do města.

Quest for Glory 4 1/2 Jděte k vílímu kruhu a promluvte si nejprve s vílami a pak s obrem [2,279]. Vraťte se do města a přelezte bránu. Pomocí kostlivého klíče se dostaňte do krčmy [5,284]. Prozkoumejte malbu vlevo. Otevře se to, klikněte na sejf a vezměte z něj doklady o vraždě [10,294]. Vyjděte zase ven a jděte do Starbuck’s. Promluvte si s Bellou a Bagim a zase Starbuck’s opusťte. Vyjděte z města ven a jděte po cestě, po které jste přišli a ještě kousek dál až ke kostelu. Vejděte do kostela a promluvte si s duchem. Vezměte lopatu a kopejte na označeném místě, abyste se dostali ke kostem [5,299]. Opusťte kostel a jděte dvakrát na východ. Vejděte do nočního podniku a klikněte na nástěnku poblíž dveří. Jděte ven, na místo, kde začínala hra a pak 3x na západ, 2x na jih, 4x na západ a 1 na sever k vílímu kruhu a dejte obrovi lístek na pánský bál [5,304].

Quest for Glory 4 1/2 Tímto končí vaše noční řádění, takže se zase přeneste spánkem do denní doby. Jděte na Eranino místo a lopatou zde vykopejte hrob. Dejte do něj kosti jak chtěla mrtvá dívka [10,314]. Jděte ke vstupu do hradu a přelezte před očima bohužel spící stráže hradby. Nechte se zavřít do vězení. Ve vězení zahrajte na píšťalku a přivolejte si zeleného tvorečka. Vykope vám díru, která vás zavede do hradní síně. Vyjděte po schodech. Uslyšíte přicházet nějaké lidi, takže se urychleně schovejte a vyslechněte rozhovor barona a sira Richarda. Seberte ze stolu oblečení stráže, klikněte na stůl u okna – dozvíte se něco o baronově minulosti – a na skříňku nad ním, kde se nachází pěkných třicet zlaťáků. Pak klikněte na okno a prolezte do lesa.

Quest for Glory 4 1/2 Jděte na místo, kde začínala hra, pak 1x na východ, 1x na sever, 2x na východ, 1x na jih. Jděte až na okraj a hoďte laso na strom na druhé straně [10,324]. Pak se pomocí něho přehoupněte, jděte na východ a nasaďte si na sebe oblečení stráže. Projděte přes baronovu hlídku a nasaďte si zase svoje věci [10,334]. Jděte na sever k jeskyni ledního démona. Nasaďte si prsten získaný od obra a jděte ke zmražené dívce [20,354]. (tady se vyskytuje malá chyba ve hře – démona se lze zbavovat stále znovu a znovu a získat tak libovolný počet bodů, třeba i nad hranici 500) Skočte si na hřbitov na místo kde byl Larry pro svíčku [5,359] Osvoboďte ji a promluvte si s ní – dozvíte se o tajném vchodu do zámku a o verších. Jděte na obrazovku s lasem a shoďte na sira Richarda strom [20,379]. Jděte do města a promluvte si s Kasparem, jak by mohl získat zpět svůj obchod. [5,384]. Podívejte se na mapu a promluvte si s Hildou.

Quest for Glory 4 1/2 Jděte na pláž, zaklepejte na dveře a půjčte si od Vikinga loď. Promluvte si s ní, požádejte ji o projížďku [2,386] a nechte se vyzkoušet. Správné odpovědi jsou „Left“, „Back Side“, „Opposite the Wind“, „No“ a „Fresh Fruit“. Doplujte podle mapy na malý ostrov, kde se bude nacházet poklad. Jděte na sever, seberte pytel a naplňte ho pískem. Jděte do jeskyně a dvakrát na východ [10,396]. Klikněte na čtverec na zdi. Otevře se panel – s jeho pomocí vypněte kostlivce, vezměte si jeho meč a pokračujte dál [10,406]. Položte meč přes kaňon a vytvořte si tak most [5,411] a pokračujte dál. Použijte pytel písku na amulet a budete si ho moci vzít [10,421]. Vraťte se zpět – u vchodu budou číhat piráti, stačí jim ale dát soudek s uspávacím práškem [10,431]. Vraťte se zpátky na pobřeží a jděte k Erasmově hradu. Vezměte si amulet na sebe a vejděte dovnitř. Z velké záchranné krabice si vezměte záchrannou hůlku a zase vyjděte ven [15,446]. Jděte do lesa a pak 2x západ, 4x jih, 1x západ, 1x jih. Použijte hůlku na pařez, otevře se. Vejděte dovnitř, projděte tunelem a na agresivní kytkou použijte sprej [5,451]. Projděte dveřmi až k baronovi a dejte mu mapu k pokladu. Konec!!!

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...Najdete na iDNES.cz