Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

R - jednoduchý název=jednoduchá hra? nikoliv

  12:00aktualizováno  14. ledna 6:21
V záplavě mechanických supermoderních zbraní či třeba i jednoduchých mečů vypadá hrdina třímající v ruce obyčejný deštník tak trochu směšně. Zahrajte si arkádu R a on vás přesvědčí o tom, co všechno s ním vlastně dokáže.
70

R

Platforma: Freeware
Výrobce: Soldat

Stáhnout

R 09Zlí jazykové by mohli tvrdit, že s výběrem jména pro svou arkádovou puzzle adventuru (jak ji charakterizovali sami autoři) se zrovna dobře nepoprali ba co více, práci si dokonce značně ulehčili. Pro svůj projekt totiž vybrali jednoduché a nic neříkající označení „R“ pod nímž je šířena i internetem. Upozornění na úvod se pak týká nedokončenosti hry. Ta se totiž nachází pouze na verzi 0.9 z níž se ovšem již nikdy nepohne. Autoři se tedy rozhodli ji vydat alespoň v tomto stavu, který je ostatně plně hratelný až do samého konce, ačkoliv své podstatné mouchy bohužel má.

Na začátku vás čeká krátká exkurze samotným příběhem, což proběhne za poR 09mocí intra, jež je ovšem na můj vkus trochu moc zdlouhavé a nezáživné, což by mohlo leckoho odradit, Byla by to ale obrovská škoda, jinak se totiž R může pochlubit zajímavými principy a nadprůměrnou hratelností. 

Na post hlavního hrdiny je pasován malý človíček, jehož jedinou zbraní v tomto nepříjemném světě se stane klasický deštník. On naštěstí dokáže podobně nezajímavou věc patřičně zužitkovat ve svůj prospěch. A tak budete moci s deštníkem provádět celkově dvě základní akce. Při té první vám klasická obrana proti dešti pomůže proti nepřátelům, zkrátka a dobře s ní tedy budete mlátit do země. Druhá možnost je takřka nasnadě a spočívá v okamžitém rozevření tohoto příručního zavazadla ve chvíli, kdy se nacházíte ve vzduchu nad obzvlášť velkou mezerou, kterou nejde klasickým skokem překonat. R 09

Tím ale netradiční schopnosti hrdiny nekončí. Poznamenat je třeba o vynikajícím horolezeckém umění. To si můžete vyzkoušet na téměř každé stěně ve hře, ba co víc, ve většině případů to bude nezbytně vyžadováno pro dostání se do dalších lokací. Sbírat budete kupříkladu malé utíkající molekuly a zároveň uhýbat před nepřátelskými kraby a jinými zvířaty, s nimiž by se vám jakýkoliv dotyk mohl stát osudným.

Celkově je R (či R09 chcete-li) zajímavým projektem, jehož hratelnost se díky zajímavým možnostem vymyká konvencím arkádového žánru, což ji jasně katapultuje na vyšší příčky zajímavosti. Pokud jste již znudění tím stále stejným konceptem, neměli byste váhat ani sekundu. Ač má R09 své mouchy a někdy možná až přehnaně složitou obtížnost, servíruje vám na stříbrném podnose kopu dlouhodobé zábavy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz