Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rabbit Stew - králičí masakr

  12:00aktualizováno  9:22
Myslíte si, že být králíkem je procházka růžovou zahradou bez většíc h povinností? Tato arkádová hra vás rychle vyvede z omylu. Spolu se svými králičšími kolegy budete utíkat krvežíznivým predátorům a sbírat mrkvičky.
70

Rabbit Stew

Platforma: Freeware
Výrobce: KNPMASTER

Stáhnout

Rabbit StewKrálíci to nemají vůbec snadné. Nachází se na samotné dolní hranici potravního řetězce a od toho se vlastně většina věcí odvíjí. Kupříkladu jejich ne zrovna jednoduchý život. Ten je prezentován i v krátkém intru. Zde se na lesním paloučku nachází skupinka spokojených bílých králíčků, kteří pojídají trávu. Tu se ale z obou stran přihrnou hladné šelmy, králíky okamžitě zakousnou a začnou je pomalu zpracovávat zatímco zbytek unteče. No a součástí skupinky těchto uprchlíků jste také vy, nejsilnější článek, který si na své bedra uložil zachránit co nejvíce Rabbit Stewkolegů a vyváznout také živý.

Toto sněhově bílé zvířátko budete ovládat po zboku viděných 2D lokacích. Většinou jsou umístěny v lese nebo přírodě, tedy v domácím prostředí. Cílem bude skákat po plošinkách a sbírat plusové bodsy, díky nimž se můžete po smrti v této hře stát uznávaným hráčem zapsáním do tabulky těch nejlepších. Body je možné získávat hned několika způsoby. Za prvé je to sběr oranžových mrkviček, kterých poi cestě potkáte dostatek. Taktéž zajímavá je možnost okusovat ze země vysokou trávu, což vám propůjčí další plusové body do té doby, než ji zcela zahladíte. Těchto vysokých travnatých porotstů ale po cestě potkáte takové množství, že všechny s určitostí nezpracujete.

Poslední způsob, jak si připsat daslší plusové body je zachraňování dalšíck hrálíků. To probíhá jednoduše – po cestě budete potkávat osamovené jedince, kterak sedí v trávě a nic nedělají. Stačí se kolem nicRabbit Stewh prosmýknout, oni se na vás navážou a budou vás následovat jako poslušné ovečky. Takto se vám může povést vytvořit i dlouhý vlak třeba i o čtyřech dalších králících.To ale neznamená, že všechny dovedete úspěšně až do cíle. Po cestě totiž čeká hned několik překážek a to v podobě nastražených pastí a živých zvířecích dravců. Pasti jsou nachystány v úctyhodném množství a občas skryty ve vysoké trávě – padat tedy do jejich ostrých zubů budete opravdu často. S šelmami je to stejný problém – většinou jim budete muset jednoho kolegu obětovat, abyste se vůbec hnuli z místa. Obzvláště záludný se ukázal výt létající dravec, kterému musíte uběhnout jinak vás s jistotou chytí.

Rabbit Stew je tedy takovou počítačovou simulací tohoí, jak nelehký život králíci ve skutečnosti mají. Vše je ale naštěstí zpracováno zábavně a nenuceně, projekt si tedy s velkou pravděpoodobností oblíbíte také vy.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz