Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ragdoll Monkey Bowling - s opičkou proti kuželkám

  12:00aktualizováno  25. září 6:06
Nudí vás již klasické simulace Bowlingu, v nichž se spolu s přetěžkou koulí vrháte proti kuželkám? Pak by se vám mohla zalíbit tato netypická variace, kde vám jako koule poslouží hadrová opička.
60

Ragdoll Monkey Bowling

Platforma: Freeware
Výrobce: Walaber

Stáhnout

Ragdoll Monkey Bowling V poslední době stále více se rozmáhajícím sportem je bowling. Daleko víc než na profesionální úrovni se však rozšiřuje jako odreagovací prostředek, kdy si jej vychutnáváte spolu s libovolným počtem dobrých přátel. Na to musela pochopitelně reagovat také freewarová scéna a již před nějakou dobou jste se na Plných hrách mohli setkat hned s několika zábavnými a perfektně hratelnými tituly, mezi něž se kupříkladu řadí také Elf Bowling 3.

Monkey Ragdoll Bowling však nepatří mezi klasické simulace tohoto sportovního klání, o čemž v jisté míře napovídá rovněž samotný název. Hlavní roli zde totiž místo velké několika kilogramové koule, bude hrát drobná a o poznání lehčí hadrová opička. Že si nedovedete představit, jak lze něčím podobným shazovat kuželky umístěné na druhé straně dráhy?

Ragdoll Monkey Bowling Princip je velice jednoduchý a vaše ruce jako takové prakticky s opičkou ani nepřijdou do styku. Na úplný začátek vás čeká volba počtu hráčů. Monkey Ragdoll Bowling totiž není hrou ryze singleplayerobou, ba právě naopak. Vychutnat si ji můžete až ve se třemi přáteli, ovšem pouze na jednom počítači. Po zvolení počtu hráčů vás čeká zapisování jednotlivých jmen, po čemž jste vhozeni přímo před bowlingovou dráhu, na kterou však nenazíráte z tradičního úhlu (tedy jako byste stáli na vlastních nohou přímo před ní), nýbrž z hora, kde je umístěna drobná plošinka. Pravidla i počítání bodů, jež vám budou naskakovat podle počtu shozených kužele zůstaly nezměněny. Pouze na začátku si místo váhy koule, jež by vám nejvíce vyhovovala, navolíte jednu z šesti možných přednastavených opiček, které se od sebe liší způsobem zavěšení. Jedna kupříkladu visí hlavou dolů, jiná se naopak pevně drží daného přístroje za ruce. Mezi jednotlivými druhy jsem však v konečném výsledku nezpozorovala příliš velké rozdíly, nicméně nějaké drobné tam rozhodně budou.

Po zvolení příslušné možnosti je opička dle vaší volby zavěšena do předem připraveného přístroje a položena na drobnou plošinku. Tu stisknutím Enteru uvolníte, díky čemuž bude moct hadrové zvířátko letět směrem k postaveným kuželkám. Bude-li se opička během letu ubírat nepatřičným směrem, není nic jednoduššího než zvolením příslušné klávesy její směr vrátit zpět. Ve chvíli kdy usoudíte, že se zvířátko nachází v tom spravém místě, z něhož se vám podaří shodit nejvíce kuželek, stačí pouze opět stisknutím Enteru opičkRagdoll Monkey Bowling u uvolnit a ta spadne volným pádem přímo dolů. Jestliže jste byli dostatečně přesní a podařilo se vám nějaké ty kuželky shodit, budete odměněni příslušnými bodíky a hra pokračuje dál až do chvíle, než vy nebo některý z vašich přátel zvítězí.

Technická stránka hry je jedním slovem výtečná, stejně jako fyzikální model padající opičky. Tu je totiž skutečně radost sledovat a nebude vůbec žádným překvapením budete-li si v některé chvíli připadat, že tuto netypickou variaci bowlingu hrajete v reálném světě. Nutno však podotknout, že vás Monkey Ragdoll Bowling rozhodně na příliš dlouhou dobu nezabaví, což je vcelku škoda. Na krátké odreagování však zajisté poslouží výborně. Inu, vyzkoušejte a uvidíte sami.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz