Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rainbow Web 2 - dobrodružství s pavučinou

  10:48aktualizováno  10:48
Pavučinu, kterou možná trochu nevhodně natáhl pavouk obřích rozměrů, můžete velmi snadno využít a to díky této logické hře, kde bude nutné stavet skupiny o třech stejných prvcích.
73

Rainbow Web 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • netradiční herní plocha
  • hodně podobné prvnímu dílu

Stáhnout

Rainbow Web 2

Rainbow Web 2Rainbow Web je projekt, který před pár měsíci vyšel se zastřešením společnosti Gametop, jejíž heslo v překladu zní „přestaňte platit za hry“. Heslo se v praxi projevuje tím způsobem, že se nám snaží přinášet kvalitní projekty normálně spadající spíše do sharewaru a to zcela zdarma (jediné, co je nutné, je vytrpět přepínání stránky na jejich domovskou při vypnutí hry, instalaci atd.). 

Pokud jste měli tu čest s prvním dílem, tento pro vás vlastně nebude ničím novým. Jak napovídá název, budeme mít co dočinění s pavučinou, která sama o sobě tvoří tak trochu netradiční herní prostředí a to je jedině dobře. Jinak se totiž jedná o klasickou záležitost „najdi tři stejné a prohozením sousedních políček vytvoř souvislou skupinu“. Pokud jste tyhle hry již někdy hráli (a je to dost pravděpodobné) asi jste měli tu čest s verzí v klasickém Rainbow Web 2čtverci nebo obdélníku se čtvercovými políčky, což je podstatně přehlednější a zároveň také jednodušší. Čímž se rozhodně nesnažím hanit herní plochu ve tvaru pavučiny, právě naopak. Je neokoukaná a originální, což se v dnešním světě kopií rozhodně cení. 

Před sebou tedy máte precizně udělanou pavučinu která se od horního okraje natahuje do prostoru, počet uzlů ale zůstává a to je hlavní. Právě ten totiž rozhoduje o tom, kolik barevných kuliček se na pavučinu může pověsit. I když tedy pavučina vypadá nestejnoměrně, v každé řádce i sloupci se nachází stejný počet prvků, což je základní předpoklad pro to, aby vše fungovalo. Na těchto uzlech budete Rainbow Web 2tvořit skupiny o třech stejných kuličkách a to vždy po jednom řádku a sloupci. Tyto skupiny ale vždy musí být propojeny pavoučím vláknem. Proč toto zdůrazňuji pochopíte v pozdějších levelech, kde pro ztížení situace autoři sem tam přestřihli nějaké to vlákno a vzhledem k tomu, že tak vznikly nepropojené uzly, není vůbec snadné s nimi pracovat. Jako malé osvěžení se vedle přehazování objektů na sousedních uzlech dočkáte i několika málo miniher jako jsou jednoduché puzzle a mezi každým levelem bude situaci zpříjemňovat krátké příběhové intermezzo. 

Rainbow Web 2 je prakticky to samé co jeho předchůdce, což samozřejmě hraje proti němu. Navrch ale donesl nový příběh, minihry a lehce pozměněnou herní plochu, což jsou nezanedbatelné plusové body, které ten zbytek tak nějak rozumně vyvažují.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 69 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...Najdete na iDNES.cz