Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rally cross – Micro Machines trochu jinak

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:18
Počítačových her na motivy závodů automobilů a formulí již bylo vyvinuto dost a dost. Také se velmi často objevovali mini-formulkové hry podle námětů slavných Slick´N´slide a Micro machines. Ne všechny však byly dost hratelné a vždy jim něco k dokonalosti chybělo. Ani dnešní hra nebude docela dokonalá, ale vězte, že se u ní přesto dobře pobavíte.
50

Rally cross

Platforma: Freeware
Výrobce: Fabio Antoniazzi

Stáhnout

Různých počítačových her na motivy automobilových závodů vzniklo v poslední době nevídané množství a zdá se, že jak freewarová, tak i komerční herní scéna je jich plná. Přesto vznikají další a další. Dost bylo i malých autíčkových závodů podle vzoru slavných Slick´N´Slide nebo Micro machines, ale i takové hry se neustále objevují, a co já vím, pořád se těší znatelné oblibě. Pokud by toto mé tvrzení byla alespoň zčásti pravda, jistě nepohrdnete pěknou mini autíčkovou gameskou Rally cross od Fabia Antoniazziho.

Rally cross – Micro Machines trochu jinakHra samotná by se dala přirovnat třeba již k zde recenzovanému Fast road či Slick´n´Slide. Opět a znova se jedná o závody malých formulí na krátkých trasách, které musí zdolat v co nejlepším čase a nejlépe na prvním místě. Hra samotná bohužel nijak nevyniká grafikou, avšak, co se hratelnosti týče, tak v této oblasti si vede velice dobře.

Menu Rally Crossu je podle mě poměrně dosti odbyté. V nepříliš oslnivé grafice se však nachází několik voleb, které by jistě byla škoda přehlédnout, proto si je popíšeme. Začínáme-li od levého horního rohu je to položka Controls. Do útrob této složky určitě zavítejte a navolte si hned pro začátek základní nastavení, jakými tlačítky chcete hru ovládat. Pokud vás bude hrát více, navolte tlačítka i pro spoluhráče, dohromady můžete na jednom počítači pařit až čtyři a s virtuálními soupeři by vás mohlo být i devět, což je poměrně vysoké číslo zvláště na těch úzkých silničkách, které budete muset zdolávat. Další volbou v menu je Car set neboli nastavení aut. Jezdit můžete až z pěti různými modely, ale platí pravidlo, že všichni závodníci mají stejný typ a auta jsou kromě barvy úplně stejná.V menu dále můžete navolit zvuk či se podívat na podrobnosti o autorech a v neposlední řadě také juknout na tratě. V položce Tracks máte možnost nastavovat kolik kol, a jaké trasy se pojedou. Takže až vše navolíte a nastavíte, koukněte se v menu na startovní listinu a kliknutím na položku racing se do toho pusťte.

Rally cross – Micro Machines trochu jinakTratě samy o sobě nijak dlouhé a ani obtížné nejsou. Ze začátku se vám možná nebude příliš dařit a s pravidelností se ocitnete na dolních příčkách výsledkové listině, ale nic si z toho nedělejte. S trochou cviku, štěstí a dobré vůle se vám jistě během několika minut podaří zvýšit svojí kvalitu a zlepšit si tak score. Vždy po dojetí každé trasy se zobrazí graf vaší cesty – kde jste někoho předjeli, kde někdo předjel vás, za kolik jste trať zajeli, kolik jste dostali bodů a jak jste na tom celkově. Jen tak pro zajímavost, za první místo vyinkasujete celé čtyři body, za druhou příčku tři a za třetí pouhé dva. Jinak tratě jsou buď asfaltky nebo prašné a většinou je to tak půl na půl. Kolem trasy závodu jsou položeny pneumatiky, prázdné barely a bedny. Kupodivu tu není žádný fanoušek a jen občas se objeví doprovodný reklamní kamión. Většinou se jede deset kol jako šampionát a pak se určí hlavní vítěz. Snažte se, abyste jím byl právě vy.

Pokud se podívám na grafickou stránku hry, nejeví se jako příliš dobrá. Formulky ani tratě svou grafikou a ani efekty nijak nezapůsobí a ani hudba to tentokrát nepřišla napravit. Kromě strohých zvuků ze svých repro-bedniček bohužel nic nevyloudíte. Avšak hratelnost je na tom podstatně lépe, i když své chyby určitě má. I přes skutečnost, že jsem hrála spousty a spousty podobných her, Rally cross mě dokázala zabavit, a doufám, že stejných ohlasů se dočká i z vaší strany.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz