Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rally cross – Micro Machines trochu jinak

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:18
Počítačových her na motivy závodů automobilů a formulí již bylo vyvinuto dost a dost. Také se velmi často objevovali mini-formulkové hry podle námětů slavných Slick´N´slide a Micro machines. Ne všechny však byly dost hratelné a vždy jim něco k dokonalosti chybělo. Ani dnešní hra nebude docela dokonalá, ale vězte, že se u ní přesto dobře pobavíte.
50

Rally cross

Platforma: Freeware
Výrobce: Fabio Antoniazzi

Stáhnout

Různých počítačových her na motivy automobilových závodů vzniklo v poslední době nevídané množství a zdá se, že jak freewarová, tak i komerční herní scéna je jich plná. Přesto vznikají další a další. Dost bylo i malých autíčkových závodů podle vzoru slavných Slick´N´Slide nebo Micro machines, ale i takové hry se neustále objevují, a co já vím, pořád se těší znatelné oblibě. Pokud by toto mé tvrzení byla alespoň zčásti pravda, jistě nepohrdnete pěknou mini autíčkovou gameskou Rally cross od Fabia Antoniazziho.

Rally cross – Micro Machines trochu jinakHra samotná by se dala přirovnat třeba již k zde recenzovanému Fast road či Slick´n´Slide. Opět a znova se jedná o závody malých formulí na krátkých trasách, které musí zdolat v co nejlepším čase a nejlépe na prvním místě. Hra samotná bohužel nijak nevyniká grafikou, avšak, co se hratelnosti týče, tak v této oblasti si vede velice dobře.

Menu Rally Crossu je podle mě poměrně dosti odbyté. V nepříliš oslnivé grafice se však nachází několik voleb, které by jistě byla škoda přehlédnout, proto si je popíšeme. Začínáme-li od levého horního rohu je to položka Controls. Do útrob této složky určitě zavítejte a navolte si hned pro začátek základní nastavení, jakými tlačítky chcete hru ovládat. Pokud vás bude hrát více, navolte tlačítka i pro spoluhráče, dohromady můžete na jednom počítači pařit až čtyři a s virtuálními soupeři by vás mohlo být i devět, což je poměrně vysoké číslo zvláště na těch úzkých silničkách, které budete muset zdolávat. Další volbou v menu je Car set neboli nastavení aut. Jezdit můžete až z pěti různými modely, ale platí pravidlo, že všichni závodníci mají stejný typ a auta jsou kromě barvy úplně stejná.V menu dále můžete navolit zvuk či se podívat na podrobnosti o autorech a v neposlední řadě také juknout na tratě. V položce Tracks máte možnost nastavovat kolik kol, a jaké trasy se pojedou. Takže až vše navolíte a nastavíte, koukněte se v menu na startovní listinu a kliknutím na položku racing se do toho pusťte.

Rally cross – Micro Machines trochu jinakTratě samy o sobě nijak dlouhé a ani obtížné nejsou. Ze začátku se vám možná nebude příliš dařit a s pravidelností se ocitnete na dolních příčkách výsledkové listině, ale nic si z toho nedělejte. S trochou cviku, štěstí a dobré vůle se vám jistě během několika minut podaří zvýšit svojí kvalitu a zlepšit si tak score. Vždy po dojetí každé trasy se zobrazí graf vaší cesty – kde jste někoho předjeli, kde někdo předjel vás, za kolik jste trať zajeli, kolik jste dostali bodů a jak jste na tom celkově. Jen tak pro zajímavost, za první místo vyinkasujete celé čtyři body, za druhou příčku tři a za třetí pouhé dva. Jinak tratě jsou buď asfaltky nebo prašné a většinou je to tak půl na půl. Kolem trasy závodu jsou položeny pneumatiky, prázdné barely a bedny. Kupodivu tu není žádný fanoušek a jen občas se objeví doprovodný reklamní kamión. Většinou se jede deset kol jako šampionát a pak se určí hlavní vítěz. Snažte se, abyste jím byl právě vy.

Pokud se podívám na grafickou stránku hry, nejeví se jako příliš dobrá. Formulky ani tratě svou grafikou a ani efekty nijak nezapůsobí a ani hudba to tentokrát nepřišla napravit. Kromě strohých zvuků ze svých repro-bedniček bohužel nic nevyloudíte. Avšak hratelnost je na tom podstatně lépe, i když své chyby určitě má. I přes skutečnost, že jsem hrála spousty a spousty podobných her, Rally cross mě dokázala zabavit, a doufám, že stejných ohlasů se dočká i z vaší strany.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz