Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte?

  0:30aktualizováno  0:30
Převtělit se do Leoše Mareše, to vám jen tak někdo nenabídne. S touto lákavou možností přišli tuzemští autoři a to v podobě reklamní hry pro Ranní show Evropy 2.
77

Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte?

Platforma: Freeware
Výrobce: Handjoy

  • kreslená grafika
  • kvalitní dialogy, dobrý humor
  • slabší dabing a není v celé hře

Stáhnout

Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte?

Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte?Ranní show Evropy 2 patří k nejprofláknutějším pořadům, které se váží k Evropě 2, populárnímu rádiu hlavně mezi mladými. Zaujmout dokáže nejen hitparádou největších hitů současného popu, ale také vhodným výběrem témat, programů a moderátorů.

Jedním takovým triem je právě Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Lucie Šilhánová. Tato silná trojka je každé ráno tím hlavním, proč si lidé na cestě do práce, školy a nebo při snídani zapínají právě Evropu 2 a jejich ranní show.

Zpropagovat toto trio dnes moderním způsobem (počítačovou hrou) se tedy doslova nabízelo. Ostatně program je z velké části cílen právě na mladé a ty prostě nemůže kvalitně zpracovaná hra neoslovit. A tak vznikl tak trochu na hlavu postavený příběh z velké části se odehrávající přímo v prostorách nahrávacího studia Evropy 2.

Intro dabované samotnými moderátory a hlavními protagonisty zároveň nás uvede do děje. Ten nám, trochu bizarně, představuje obrovskou gorilu, která utekla ze zoo a usadila se přímo ve studiu EvropyRanní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte? 2. Nikdo si s ní samozřejmě neví rady a profesionální odchyt je v nedohlednu. Těžko říct, proč tento úkol dostal právě Leoš Mareš, nejspíše je považován za nejšikovnějšího – tak jako tak se zhostíte ovládání této celebrity v kreslené podobě.

Cílem bude řešit klasické adventurní úkoly, které spočívají v obcházení pěkných kreslených lokací viděných pohledem zboku. Zde je možné vést jednodušší rozhovory (nic větveného s několika možnostmi odpovědi nečekejte) a sbírat předměty. Ty se samozřejmě ukládají v inventáři, odkud se odebírají a znovu používají na aktivní předměty v okolí.

Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte? je hrou nápaditou a je na první pohled znát, že na ní svůj otisk zanechali zkušení hráči starších adventur české produkce. Ranní show Evropy 2 - Co v rádiu neuvidíte?Celkové navržení není vůbec špatné, rozhovory dávají smysl, grafika je stylová, kreslená a s lehce komiksovým nádechem, tak jako jsme to měli rádi u starších českých kousků, o kterých již nebylo delší dobu slyšet.

Z této stránky si tedy nemáme na co stěžovat, obzvláště v případě, že nám zde prezentovaný teenage styl humoru není zcela cizí.

Přesto se místy nevyhneme dojmu, že byla hra spíchnuta tak trochu horkou jehlou. Délka se pohybuje kolem půl až hodiny, což je na reklamní projekt poměrně slušné. Ostudný je ale dabing přítomný pouze v intru a outru. Z toho je na první pohled patrné, že na něj nevyzbylo příliš času. Sice mikrofony dostali do rukou samotní moderátoři, často se dopouštějí chyb a přeřeků a zkrátka vzhledem k jejich mnohaletým zkušenostem by to mohlo dopadnout podstatně lépe. O fous lepší mohla být i chůze hlavní postavy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 210 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...Najdete na iDNES.cz