Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rats & Spears - krysí sportování

  12:00aktualizováno  2:39
Co byste řekli troše pasivního sportování? Že byste rozhodně nebyli úplně proti? Pak zbystřete zrak, máme tu pro vás jeden zajímavý oddechový titul s krysí sportovkyní v hlavní roli!
50

Rats & Spears

Platforma: Freeware
Výrobce: absolutist.com

Stáhnout

Rats & Spears Máte rádi jednoduché oddechovky, obalené do příjemného grafického kabátku a pyšnící se vskutku výtečnou hratelností, která však na příliš dlouho nevydrží? Že mohou být takovéto gamesky jedny z nejlepších dokázala již několikrát precizní a chytlavá série Yetisports, podle jejíhož vzoru se nyní ubírá až příliš mnoho her. Jak je vidno, vytvořit však dílko na takové úrovni není nic snadného, čehož může být důkazem nedávno vydaný Junior: Bowling, jež ve mně zanechal dosti rozporuplné pocity.

Rats & Spears se již od počátku tváří jako lehce nadprůměrné, vizuálně přitažlivé, leč velice jednoduché dílko - a ono tomu tak skutečně je. Jestliže máte v sobě atletického ducha a v nynějších chmurném počasí vám závodění či tréninky pod širým nebem chybí, myslím, že se vám tato gameska jistě zalíbí.

Vždyť její hlavní náplní je právě sport a to ne ledajaký, nýbrž pravý zvířecí hod oštěpem. Ptáte se proč zvířecí? Nejspíše proto, že oním sportovním náčiním nebude házet obyčejný člověk, nýbrž čiperná krysa. Ta však za svými lidskými protějšky ani v nejmenším nezaostává a do sportu se vrhá se vším nadšením, schopna podávat ty nejlepší výkony. Rats & Spears

Jak se jí však povede, to záleží jen a pouze na vás. Zpočátku tedy nepůjde o nic slavného a dost možná se budete za číslo, jež se po dopadu oštěpu objeví stydět, nicméně postupem času bude padat rekord za rekordem. Aby také ne, vždyť celá hra je především svým ovládáním jednoduchá jako příslovečná facka. K provedení všech potřebných úkonů vám postačí pouhá jedna klávesa, jíž je mezerník. Aby se krysa spolu se svým náčiním rozběhla, provedete první zmáčknutí, ve chvíli, kdy si usmyslíte, že byste se již měli pomalu ale jistě chystat na svůj mistrovský výkon, je ta pravá chvíle pro druhé zmáčknutí. Třetí provedete až úplně nakonec a to ve chvíli, kdy vám přijde, že by vaše sportovkyně mohla dosáhnout co možná nejlepšího výkonu. Nesmíte však s tímto příliš dlouho otálet, jinak byste totiž také mohli zaváhat a připravit se o jeden z pokusů.

Na místo, kam oštěp dopadne se hned rozeběhne jedna vaše kolegyně, která se hbitě postará o přesné zaměření délky, jež je vám následně formou textové bublinky oznámeno a případně zapsáno do tabulky nejlepších sportovců. A vše začíná opět nanovo,Rats & Spears znovu se ocitáte na úplném začátku s kusem dřeva v ruce a velkým odhodláním všechny místní diváky oslit svými schopnostmi.

Ano, je tomu skutečně tak. Rats & Spears nám toho příliš mnoho nenabídne, to však příliš nevadí, neboť i s pouhou jednou disciplínou vydržíte minimálně několik příjemných minut. Ve chvíli, kdy se vám však již rekord po dlouhou dobu překonat nepovede, nejspíše hru definitivně smažete a již si na ni nikdy více nevzpomenete. Což je možná vcelku škoda, neboť po technické stránce se rozhodně o vyložený propadák nejedná a příjemná 2D grafika je ozdobována všemožnými zvukovými efekty. Co dodat? Volba stažení je pouze na vás, hledáte-li však příjemný titul, který by vám zkrátil několik málo nudných chvil, myslím že již není potřeba pátrat dále. Příjemnou zábavu.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz