Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Raven Assault Squad – pohodové vesmírné bitvy

  12:00aktualizováno  1:33
Marně hledáte vesmírnou 3D akci, ve které budete likvidovat nepřátelské roboty za pomoci vlastního ničivého vybavení? Pak nezoufejte – čeká na vás příjemné překvapení od Ermes design, ve kterém není o pořádné bitvy nouze.
70

Raven Assault Squad

Platforma: Freeware
Výrobce: Ermes Design

Stáhnout

Raven Assault SquadO Ermes design toho příliš mnoho známo není, o to víc pak ale takový tým dokáže překvapit. Od Raven Assault Squad jsem nečekal nic moc převratného, obzvlášť po zjištění, že na příběh se zde moc nehraje, ale to je naštěstí vynahrazeno možností nákupu všemožných zbraní a bitevních strojů.

Hned na začátku hry jste postaveni před jednoduchou volbu – musíte si vybrat svého robota a zbraň, se kterou budete v následujících okamžicích ničit ostatní roboty. Variant je přitom hned několik – chcete se prohánět v opancéřovaném monstru s těžkou palebnou silou? Žádný problém, snad jen, že trochu ztratíte na rychlosti pohybu a střelby a ani manévrování s takovým kolosem nebude nejsnazší. Nebo dáte přednost rychlému plavidlu s lehkým laserem, ale zato mnohem větší kadencí? Záleží jen na vás. Já osobně jsem si vybral svižnou potvůrku s těžkým laserem. Není nic lepšího než vystřelit na nepřítele z dálky a zdrhnout dřív, než se seznámíte s devastačními účinky jeho zbraně. Kombinací je tu tedy hned několik a dalo by se říct, že jsou všechny celkem dobře vyvážené – např. lehká zbraň nemá takový dostřel a ničivou sílu jako těžší kalibr, to ale dohání možností rychlejší střelby. Jednotlivé lodě, do kterých můžete nasednout také nejsou k zahození. Každá nejen že jinak vypadá, ale také se jinak chová. Znáte to, jedna vydrží třeba i čtyřnásobek toho, co by jinou loď roztříštilo, ale na druhou stranu jí otočení kolem vlastní osy trvá neúnosně dlouhou dobu.

Raven Assault SquadKaždý si tedy vybral výzbroj podle svého gusta a jde se do akce. Pokud máte dost kreditů z předešlých bitev, můžete si dokonce zvolit planetu, na které se budou vesmírná jatka odehrávat. Ne že by to byl kdovíjaký rozdíl, planety se mezi sebou liší v podstatě jen barvou, ale i tak možnost volby potěší.

Samotná akce se odvíjí podle toho, jakou jste si nastavili obtížnost. Na nejlehčí stupeň stačí například zlikvidovat jen dva roboty, zatímco na obtížnost Extreme dangerous battle se na vás bude valit hned několik vln nepřátel a vy budete mít co dělat z toho vyváznout jen s malým poškozením. Nepřátelé se dělí hned do několika skupin – postaví se proti vám třeba téměř neškodná Kubanda, přes průměrně obtížnou loď typu OHM až po obrovité Corsairs, které už dokáží připravit pořádně peprné chvíle. Bitvy jsou celkem zábavné a přehledné. Na spodní části obrazovky je umístěn radar, na kterém se vám monitorují pozice okolních strojů. Pod radarem je informační okno kde se na vás občas zazubí vaše velitelka a kde se dozvíte, zda vás čeká další vlna nepřátel, nebo zda jste už misi nesplnili. Hned vedle jsou různé otáčkoměry a ukazatele rychlosti, které skvěle doplňují atmosféru. V případě většího poškození vám začne selhávat vybavení a ztíží se tak vaše orientace (blikající radar na sebevědomí moc nepřidá).

Raven Assault Squad Zpracování dopadlo na jedničku…nebo spíš na dvojku. Je sice pěkné, že se kolem vás prohánějí hezky vymodelované lodě, ale samotný terén krajiny je dost prázdný. Maximálně zde narazíte na různě zvlněné kopce a rozvátý písek, ale víc nic. Přitom si myslím, že pár objektů by nebylo na škodu. Poslední, co se dá hře vytknout, jsou zvuky. Samotné menu má celkem slušivou melodii, ale během hry vás nedoprovází žádná muzika, jen vrčení motoru.
Celkově se jedná o velmi vydařené dílko, škoda absence hudby a málo rozmanitého povrchu planet. Každopádně Raven Assault Squad doporučuji všem milovníkům vesmírných simulátorů.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz