Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Real Checkers - je libo dámu?

aktualizováno 
Klasická stolní hra se představuje ve vynikajícím počítačovém zpracování, kde jednoznačně dominuje technická stránka. Zahrát si můžete jak proti počítači, tak i reálnému oponentovi.
70

Real Checkers

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • pěkná grafika
  • hra proti počítači i reálnému protivníkovi
  • nízká úroveň AI, chybí různá obtížnost

Stáhnout
CheckersKdo by neznal klasiku jako je stolní hra jménem Dáma. Ačkoliv jsou v současnosti stolní hry s přílivem počítačů tak trochu na ústupu, setkal se s ní troufám si tvrdit každý. A kdo snad ne, může to dohnat tímto zajímavým přepracováním s výtečnou grafikou.

Checkers si zachovává dobře známá pravidla, která si jen ve stručnosti zopakujeme pro ty, kteří hru delší dobu nehráli a pravidla si nepamatují. Herní pole je totožné s tím známým z šachů. To v praxi znamená černá a bílá políčka, pravidelně se střídající a dvě strany, kde na jedné jste od začátku rozestaveni vy a druhá je určená pro vašeho protivníka. Celá hra se odehráCheckersvá na tahy, ve kterých se střídáte se svým protivníkem. Během jednoho tahu můžete provést jedinou akci a sice posunout některý z kamenů na herní ploše kupředu a to do jednoho ze dvou diagonálních směrů. Žádný jiný pohyb dovolený není – ani o víc políček, ani dozadu. Jediným porušením pravidla posunu o více políček je chvíle, kdy budete přeskakovat protivníkův kámen. Pokud se na diagonále hned vedl vašeho kamene nachází kámen protivníkův a za ním je jedno pole volné, můžete se výjimečně přesunou o pole dvě po diagonále, přeskočit protivníka a tím kámen odebrat z plochy. Vyhrává ten, kterému na poli zůstanou nějaké kameny a kterému nebude zcela znemožněn pohyb.

Cílem pak je dostat se na druhou stranu k protivníkovi až do poslední řady. Pokud se vCheckersám to povede, z tuctového kamene se rázem stává plnohodnotná dáma se znatelnými výsadami. Opět se může pohybovat pouze o jedno políčko pokud nepřeskakuje protivníka, ovšem v tomto případě je možný jak pohyb dopředu, tak i dozadu. Ve většině her platí, že čím více dam si vytvoříte, tím větší šanci máte na úspěch a tak lze trochu nadneseně prohlásit, že jsou jakýmsi klíčem k úspěchu.

Checkers vedle příjemné grafiky nabízí také dva základní herní módy. První z nich znamená hru s počítačovým protivníkem. To znamená že kroky oponenta bude řídit umělá inteligence, k níž bych měla jisté výhrady. Je možné, že začátečníkům to bude spíše hrát do karet, každopádně pro mě nebyl problém počítačového protivníka poměrně rychle porazit a odnést si vítězství hned z první hry. Logickou alternativou je multiplayer dvou hráčů na jednom počítači, k čemuž ale potřebujete jednoho parťáka.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz