Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RecWar - tankové bitvy

  12:00aktualizováno  9:47
Určitě všichni znáte akční hry typu Unreal Tournament nebo Quake. Kdo uznává tyto dech beroucí akce, nechť pokračuje ve čtení a podívá se na zajímavou akční hru Recwar. Není to sice nic převratného, ale určitě pobaví.

RecWar

Platforma: Freeware
Výrobce: Willem Jansen

Stáhnout

RecWarCo tedy Recwar doopravdy je? Je to 2D akce, v níž seshora vidíte jakousi postmoderní arénu, v jejímž rohu se krčí jediná věc, kterou budete ve hře používat. Tou se stává barevné vozítko (tank, obrněné vozidlo nebo sporťák, nazvěte si to jak chcete), vybavené mnoha zbraněmi, které určitě přijdou vhod, protože soupeři jsou pěkně útočiví.

Ale pojďme od začátku. Po spuštění hry se vám na obrazovce otevře okno s přehledným menu. Až ho poprvé uvidíte, budete se ptát sami sebe: „Kde já už tohle viděl?“. Na výběr máte čtyři možnosti, jak si hru zahrát. Takže buďto si zahrajete sami proti počítači nebo, když jste dva, se můžete mačkat u klávesnice a zbylé dvě varianty jsou zvlášť vyzývavé pro majitele síťového připojení. Dále jsou na výběr tři módy hry. První je klasický deathmatch, ve druhém bojujete tým proti týmu a ve třetím jste opět členem týmu a navíc se snažíte ukořistit vlajku týmu druhého (známé Capture the Flag). RecWarK dispozici je také přibližně 10 arén, v nichž si to můžete se soupeři kdykoliv rozdat. Na výběr je například boj v pouštním prostředí, ve sněhu a v mnoha jiných rozličných lokacích.

Samotná hra se může pochlubit výbornou hratelností, dobrým zvukem a bezproblémovou grafikou. Obzvláště hratelnost je na vysoké úrovni, hra prostě člověka chytí. Bohužel, nebo spíše bohudík chytla i mě a strávil jsem nad ní dost času s pusou otevřenou a s prsty na klávesnici. Není se však čemu divit... Neomezená zásoba munice do devíti možných zbraní nutí člověka střílet, střílet a bít se v aréně až do posledního dechu a poslední kapky (samozřejmě soupeřovy) krve.

Ovládání hry je velmi jednoduché. Pohyb vozidla se řídí klasicky šipkami na klávesnici, smrtonosný pozdrav svému protivníkovi pošlete tlačítkem Control. Celý arzenál zbraní ovládáte čísly 1-9. Samozřejmě ovládání si podle libosti můžete změnit v nabídce Options. RecWarZde je možnost změnit i další parametry hry, a to základní grafické možnosti (rozlišení, barevná hloubka aj.) a možnosti herní (obrnění vašeho vozidla, zobrazení jmen protivníkůa další). K dispozici jsou i hlášky soupeřů v textové formě typu: Eat that, That'll teach you!, Bang... you're dead. Myslím, že není potřeba překládat. Komu by však tyto hlášky přišly příliš ostré, může si je kdykoliv změnit a napsat hlášky svoje. Takže na monitoru můžete vidět hlášky jako „ A máš to, špekoune“ či kdejaké hlášky další, to záleží jen na vaši fantazii.

Nu, myslím, že se zde objevila skvěle hratelná gameska, kterou stojí za to si vyzkoušet i vzhledem k přijatelné velikosti. Určitě vám přinese plno zábavy, zvláště těm, kteří se rádi ocitají v aréně plné soupeřů s arzenálem zbraní pod kontrolou. Přeji příjemné hraní!

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz