Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Redivivus - intergalaktický hadotron

aktualizováno 
Vizuálně povedená arkáda, která v sobě kombinuje to nejlepší z TRONu a legendárního Hada.
82

Redivivus

Platforma: Freeware
Výrobce: Redivivus tým

  • grafika
  • efekty
  • místy chaotické
  • ovládání

Stáhnout

Redivivus perex

Redivivus 1Univerzita Digipen vychovala již řadu profesionálních herních vývojářů, z niž mnozí začínali s hrami v rámci svých semestrálních projektů. Jejich tituly se také poměrně často objevují mezi nominovanými v rámci Independent Games Festival. Drtivá většina z nich je naprogramována od pomyslné tužky s papírem, což znamená, že se občas potýkají s nedotažeností. Každoročně však obohatí freewarovou scénu o několik klenotů. A dnešní Redivivus je jedním z nich.

Téma připomíná legendárního Hada, kterého proslavily telefony jistého finského výrobce, ale často jde i o oblíbený EasterEgg v různých aplikacích. Protože je hra zasazena do vesmírného prostředí, bude i náš had mít jakési intergalaktické proporce. Zpočátku vám bude sice stačit téměř rovný povrch planety, ale postupně Redivivus 2se vypracujete až na úroveň solárních systémů. Hlavní zvláštnost spočívá v tom, že o délce hada rozhoduje hlavně jeho rychlost a nikoliv množství spořádané potravy. Vzhledem hodně připomíná světelnou čáru z her TRON. Platí také stejné pravidlo, že nesmíte čáru přetnout.

Když už jsem zmínil potravu, tak tu zde suplují nepřátelské objekty, kterých se musíte zbavit, abyste postoupili do dalšího levelu. Často připomínají komety nebo asteroidy a mají vůči vám ambivalentní chování. Do určité velikosti vás dokáží zabít, ale povětšinou neškodí. Vaším ukolem je obmotat kolem nich smyčku. Tím aktivujete jakousi nukleární bombu, která zdeformuje vytčený prostor a pošle do věčných lovišť všechny objekty v okolí. Hra se tím dostává úplně na novou úroveň a právě výbuchy a deformace jsou vizuálním zážitkem samy o sobě.

Redivivus 3Redivivus spíše než na rychlost spoléhá na vaši prostorovou orientaci. Protože hrajete ve světě, který tvoří jen geometrické čáry a celý svět je kompletně ve 3D, stává se právě orientace vaším hlavním protivníkem. To vše ještě komplikují neustálé doprovodné animace a efekty výbuchů. V tomto směru možná autoři laťku občas překračují a vyšší levely připomínají spíše chaotické proplouvání jako v simulátorech. Pokud máte rádi originální hry, pak si Redivivus rozhodně vyzkoušejte. Svým vizuálním a hudebním pojetím patří k nejzajímavějším počinům letošního roku. Ovládání je v jeho případě nejbolestivější Achillovou patou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Asteroid, Kometa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz