Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reflexion 2.0 - desítky zábavných úkolů

  9:19aktualizováno  9:19
Oblíbená logická hra se vrací, tentokráte se slušnou náloží nových levelů, které si rozhodně zamilujete. Pokuste se proplést kuličku složitým bludištěm a vše uzavřít cestou do připraveného exitu. Většinou to není příliš jednoduché, zábava je ale zaručena.
75

Reflexion 2.0

Platforma: Freeware
Výrobce: reflexionteam

  • jednoduchá ale velmi pěkná grafika
  • 60 nových levelů
  • stejný koncept jako původní Reflexion

Stáhnout

Reflexion 2.0.

Reflexion 2.0.Je tomu už několik měsíců, co jste měli na Plných Hrách možnost seznámit se s projektem Reflexion. Ten pochází z poslední dobou aktivní zahraniční scény kolem serveru Yoyogames, je tedy tvořena v Gamemakeru, ba co víc, stala se před časem i vítězem jedné soutěže mezi vývojáři Gamemaker her. To ostatně potvrzuje i její kvalitu a motivuje k dalšímu projektu, jímž se stává Reflexion 2.0.

Jak je vidět i z obrázků, na první pohled se toho moc nezměnilo a proč také. Autoři novou hru postavili na fungujícím konceptu a herních mechanismech a dokonce zachovali i grafiku, která je sice jednodušší, přesto ale barevná a na pohled velmi pěkně vypadající. Otázkou tedy zůstává, kde jsou vlastně ty novinky? Odpověď jeReflexion 2.0. nasnadě, autoři do projektu se vytáhli především s novým herním obsahem, který tentokráte přináší celých 60 logických puzzlí a ty vám už nějakou tu chvíli opravdu vydrží. Příjemně taktéž je, že nemusíte otrocky pokračovat jednu misi za druhou, ale vždy se vám otevře jeden celý blok a z toho si budete vybírat. Přesto pochopitelně platí, že cesta pěkně popořádku vás dovede od těch jednodušších úkolů k těm daleko složitějším.

Nyní je ten nejvyšší čas podívat se tak trochu na to, co nás vlastně v jednotlivých misích čeká. Jedná se o podobný koncept her, jako jsou logické projekty, kde musíte sérií zrcadel namířit paprsek tak, aby svítil přímo do cíle. Zde jen nebudete operovat s paprskem ale s hopsajícím míčkem a i zrcadla nahradí daleko pevnější Reflexion 2.0.dřevěné přepážky. Míček vždy po vašem kliku vyjede ze startu a vy ho musíte přesně navést do bodu označeného písmenem E, což značí exit. Po cestě je ale nutné posbírat všechny modré puntíky, což nebude až tak snadné. Bude totiž třeba správně natočit všechny přepážky, aby se míček odrazil tam kam má a urazil celou cestu. Naštěstí se můžete vracet kolikrát chcete a vše dělat na libovolný počet pokusů, což hru podstatně zjednodušuje. Ne ale natolik, aby vám hlavu stále nezamotaly automaticky se přepínající přepážky, tlačítka a mnoho dalšího.

Reflexion je projektem kvalitním, vlastně jako jeho předchůdce. Pár bodů by si možná zasloužil za to, že vlastně okopíroval celou hru a předkládá nám jen nové mise, tak to ale u druhých dílů chodí a my to hře vzhledem k dobré hratelnosti rádi odpouštíme.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz