Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reflexion - arkanoid při starém

  12:00aktualizováno  6. března 7:32
Je tady další remake hry Arkanoid, s pár vylepšeními a výbornou hudbou. Pokud si tedy chcete zavzpomínat na staré časy a dokonce si při tom poslechnout pohodový hip hop, čtěte.

Reflexion

Platforma: Freeware
Výrobce: Inphernic

Stáhnout

 Určitě to všichni znáte, jedna pálka, jeden míček a vaším úkolem je odrážet práve ten míček tak, aby zbořil co nejvíce destiček a přitom neklesl pod úroveň pálky. Ano jde o Arkanoid, konkrétně o jeho klon, který se jmenuje Reflexion. Má čím zaujmout nebo je to jen další bezduchá kopie?

HBabbylonned začátku vás asi překvapí hudba, je totiž laděna hip hopovým stylem a ja mohu jen potvrdit, že se poslouchá mnohem lépe než stále tak omílané midy z osmibitů, které se obzvlášt v titulech tohoto typu vyskytují. Jinak jde stále o ten klasický Arkanoid. Pomocí míčku sundaváte cihličky, občas spadne nějaký ten bonus, který vám dá možnost střílet po cihlách, zachytit míček nebo jednoduše zrychlí rychlost vaší pálky.   

Celkově zde projdete 25 levelů což rozhodně není málo a tak si opravdoví pinkači příjdou na své. Za zmínku stojí také fakt, že pálku můžete ovládat na dva způsoby, pomocí klávesnice a nebo pomocí myši. Osobně vám spíše doporučuji druhou možnost, jelikož je při této volbě pálka rychlejší. Pokud prohrajete, máte možnost se zapsat do tabulky High Score a můžete být pyšní na to, kolik bodů jste nastříleli. Celková prohra se koná po ztracení 3 životů, což je poměrně málo, protože obtížnost není zrovna snadná.

BabylonČím vás asi hra Reflexion zklame, to jest grafika. Grafická stránka je zde totiž opravdu chabá a řeknu to upřímně a na rovinu, není se zde na co dívat. Já bych například u takovéto hry rád viděl hezké pestré barvy a ne jen černou, bílou a modrou. Ale nemůžeme chtít všechno že? :) . Babylon
Pomalu se dostávám k tomu co mě na tomto titulu zaujalo nejvíc a to je stránka hudební. Hudba je totiž opravdu super, má pohodový rytmus a i když se po čase stane stereotypní, přesto má svůj říz. Možná však někomu nesedne stylem, přeci jenom ne každý má rád hip hop. Zvuků je ve hře po skromnu, jsou slyšet pouze při střetu míčku se zdí či pálkou a to je vše. Hru Reflexion doporučuji stáhnout lidem, kteří si rádi zavzpomínají na dobu osmibitů, či si jen chtějí odpočinout od dnešních 3D nabušených her a v pohodě si zarelaxovat.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz