Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reflexion - míček a záludné přepážky

  12:00aktualizováno  12:03
Reflexion je zajímavá a až překvapivě originální logická hra, která nabízí jednoduchý, leč velice chytlavý koncept ve spojitosti s takřka návykovou hratelností. Dokážete takto lahodné nabídce odolat?
70

Reflexion

Platforma: Freeware
Výrobce: Juho Pohjonen

Stáhnout

ReflexionU velké většiny her spadajících do kategorie logické se setkáváme s remaky nějakých těch starších a vpravdě geniálních her, které jsou obohaceny o nějaké ty moderní grafické prvky a někdy dokonce i o špetku nových mechanismů. Často se tak podaří vzít kousek z hned několika her a smíchat do jednoho velice chutného celku, který znamená několik desítek minut intenzivní zábavy. A právě takový je zdánlivě jednoduchý Reflexion, který však skrývá až netušené možnosti.

Základem tohoto nenápadného titulu je jednoduchý princip ve spojení s pořádnou porcí levelů. Hra je totiž rozčleněna do tří sekcí, v nichž je postupně odstupňována obtížnost. Po dokončení tutoriálového kola se vám otevře první dvanáctka levelů, které si budete moci Reflexionvychutnávat v libovolném pořadí. Do další dvanáctky již podstatně složitějších levelů budete vpuštěni až ve chvíli, kdy se vám podaří všechny předešlé dokončit, což bude otázkou ne-příliš dlouhé chvíle a to zejména v případě první skupiny, kde spíše než logiky bude zapotřebí štěstí.

Hlavním hrdinou je drobná kulička, pohybující se po více či méně složitých bludištích. Zpočátku se bude jednat o pouhých několik málo chodeb, později se však začne všechno značně komplikovat. A to především s přibývajícími dřevěnými přepážkami, které sehrají doslova zásadní roli. Budou to totiž právě ony, které budou rozhodovat o následujících pohybech onoho míčku. Na počátku každé hry tedy jednoduchým kliknutím vypustíte balónek ze svého chlívečku, čímž značně pendlovat mezi příslušnými stěnami a odrážet se od přepážek. Pouze jejich mírným odsunutím docílReflexioníte jeho změny směru. Cílem by se pak mělo stát sežrání veškerých modrých puntíků a následné doražení k exitu, který se zpřístupní. V cestě vám však zpravidla bude stát několik překážek, které je nutno překonat. Zejména se jedná o tlačítka „push“, jejichž přejetím se zaktivují. Jestliže se jich ale dotknete podruhé, opět se deaktivují. Potřeba bude kupříkladu přejet všechny tyto tlačítka na mapě či zmáčknout alespoň jedno z nich, čímž odstraníte neprostupnou kamennou stěnu.

Možná, že by to mnoho z vás neřeklo, ale hra je vytvořena za pomocí nepříliš oblíbeného nizozemského programu Gamemaker, což ji však ani v nejmenším nesráží. Ba co víc, příjemná grafika, podařená hratelnost a mnoho dalšího dělá z této hry neotřelé dílko, které se mezi jinými podobnými počiny rozhodně neztratí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz