Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reflexion - míček a záludné přepážky

  12:00aktualizováno  12:03
Reflexion je zajímavá a až překvapivě originální logická hra, která nabízí jednoduchý, leč velice chytlavý koncept ve spojitosti s takřka návykovou hratelností. Dokážete takto lahodné nabídce odolat?
70

Reflexion

Platforma: Freeware
Výrobce: Juho Pohjonen

Stáhnout

ReflexionU velké většiny her spadajících do kategorie logické se setkáváme s remaky nějakých těch starších a vpravdě geniálních her, které jsou obohaceny o nějaké ty moderní grafické prvky a někdy dokonce i o špetku nových mechanismů. Často se tak podaří vzít kousek z hned několika her a smíchat do jednoho velice chutného celku, který znamená několik desítek minut intenzivní zábavy. A právě takový je zdánlivě jednoduchý Reflexion, který však skrývá až netušené možnosti.

Základem tohoto nenápadného titulu je jednoduchý princip ve spojení s pořádnou porcí levelů. Hra je totiž rozčleněna do tří sekcí, v nichž je postupně odstupňována obtížnost. Po dokončení tutoriálového kola se vám otevře první dvanáctka levelů, které si budete moci Reflexionvychutnávat v libovolném pořadí. Do další dvanáctky již podstatně složitějších levelů budete vpuštěni až ve chvíli, kdy se vám podaří všechny předešlé dokončit, což bude otázkou ne-příliš dlouhé chvíle a to zejména v případě první skupiny, kde spíše než logiky bude zapotřebí štěstí.

Hlavním hrdinou je drobná kulička, pohybující se po více či méně složitých bludištích. Zpočátku se bude jednat o pouhých několik málo chodeb, později se však začne všechno značně komplikovat. A to především s přibývajícími dřevěnými přepážkami, které sehrají doslova zásadní roli. Budou to totiž právě ony, které budou rozhodovat o následujících pohybech onoho míčku. Na počátku každé hry tedy jednoduchým kliknutím vypustíte balónek ze svého chlívečku, čímž značně pendlovat mezi příslušnými stěnami a odrážet se od přepážek. Pouze jejich mírným odsunutím docílReflexioníte jeho změny směru. Cílem by se pak mělo stát sežrání veškerých modrých puntíků a následné doražení k exitu, který se zpřístupní. V cestě vám však zpravidla bude stát několik překážek, které je nutno překonat. Zejména se jedná o tlačítka „push“, jejichž přejetím se zaktivují. Jestliže se jich ale dotknete podruhé, opět se deaktivují. Potřeba bude kupříkladu přejet všechny tyto tlačítka na mapě či zmáčknout alespoň jedno z nich, čímž odstraníte neprostupnou kamennou stěnu.

Možná, že by to mnoho z vás neřeklo, ale hra je vytvořena za pomocí nepříliš oblíbeného nizozemského programu Gamemaker, což ji však ani v nejmenším nesráží. Ba co víc, příjemná grafika, podařená hratelnost a mnoho dalšího dělá z této hry neotřelé dílko, které se mezi jinými podobnými počiny rozhodně neztratí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz