Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Relight: Eternal Overture - zábavný Bomberman trochu jinak

  12:00aktualizováno  18. října 7:26
Desítky nepřátelských jednotek pohybujících se po rozlehlé místnosti čekají jen a pouze na váš smrtelný projektil. Zlikvidovat všechny totiž bude tím hlavním úkolem, který na vás v této hře podobné Bombermanovi čeká.
70

Mario The Mathematician

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

Stáhnout

RelightRelight: Eternal Overture je dalším pro Evropany nečekaně problematickým projektem. Tím hlavním, co vás zasáhne nečekaně velkou silou je jazyková bariéra, která tentokráte vadí ještě více než u jiných předmětů. Že jen s nevolí musíme přeskočit úvodní vysvětlení příběhu psané japonskými klikyháky lze jakž-takž přejít, daleko citelnější se ukazuje orientace v hře samotné. A to navzdory, že základní principy, stejně jako zahájení hry je naprosto intuitivní a proběhne jen několika málo stisknutími klávesy Z, která je spolu s X hlavními akčními klávesami.

Důležité je hned zpočátku zmínit, že se projekt orientuje ve starém dobrém Bombermanovi, tudíž nebudete s největší pravděpodobností tápat ani coRelight se hlavní obsahové stránky týče. Základem všeho je pochodování po herní obrazovce rozdělené do pravidelných čtverců, na nichž čas od času stojí malá překážka, kterou naštěstí dokážete díky své zbrani odstranit. I když to ve většině případů není přímo nutné, plýtvat municí na tyto příležitosti se rozhodně vyplatí. V útrobách nenápadných boxů se čas od času nachází také zajímavý bonus, který vám mnohonásobně ulehčí následné počínaní. Řeč je kupříkladu o zvýšení dosahu vaší zbraně, která místo jediného políčka v okolí zvládne likvidovat i na druhém či třetím. To mimochodem navyšuje vaši bezpečnost, již se nadále nebudete muset přibližoRelightvat téměř na dosah svým protivníkům. To je obzvláště nebezpečné dodáme-li, že většina z nich jsou neskutečně hbití ba co více i vybaveni zbraněmi, které neváhají použít. Naštěstí ale situace není tak černá, jak by se mohlo zdát a hlavního úkolu mise, tedy vymýcení všech potvůrek, dosáhnete poměrně snadno, alespoň v případě, že věnujete několik úvodních minut tréninku. Přeci jen je třeba nasbírat základní zkušenosti co se vyhýbání ostatním týče, a stejně jako vstřebat některé zásady bezpečného života uvnitř Relight. I tak se ovšem nevyhnete několika náhlým smrtím, které přichází ihned poté, co spotřebujete všechny životy. Za zápor lze počítat i fakt, že vždy začínáte od úplného začátku, díky čemuž se na závěr celkových 25 levelů nejspíše nedostanete.

To může zapříčinit i fakt, že systém sbíraných bonusů a inventář je japonsky nemluvícím hráčům tak trochu odepřen, přijít na něj tedy budete muset svépomocí. Směrem nahoru hodnocení vytahuje grafická stránka, jež je opravdu líbivá.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz