Relight: Eternal Overture - zábavný Bomberman trochu jinak

  12:00aktualizováno  18. října 7:26
Desítky nepřátelských jednotek pohybujících se po rozlehlé místnosti čekají jen a pouze na váš smrtelný projektil. Zlikvidovat všechny totiž bude tím hlavním úkolem, který na vás v této hře podobné Bombermanovi čeká.
70

Mario The Mathematician

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

Stáhnout

RelightRelight: Eternal Overture je dalším pro Evropany nečekaně problematickým projektem. Tím hlavním, co vás zasáhne nečekaně velkou silou je jazyková bariéra, která tentokráte vadí ještě více než u jiných předmětů. Že jen s nevolí musíme přeskočit úvodní vysvětlení příběhu psané japonskými klikyháky lze jakž-takž přejít, daleko citelnější se ukazuje orientace v hře samotné. A to navzdory, že základní principy, stejně jako zahájení hry je naprosto intuitivní a proběhne jen několika málo stisknutími klávesy Z, která je spolu s X hlavními akčními klávesami.

Důležité je hned zpočátku zmínit, že se projekt orientuje ve starém dobrém Bombermanovi, tudíž nebudete s největší pravděpodobností tápat ani coRelight se hlavní obsahové stránky týče. Základem všeho je pochodování po herní obrazovce rozdělené do pravidelných čtverců, na nichž čas od času stojí malá překážka, kterou naštěstí dokážete díky své zbrani odstranit. I když to ve většině případů není přímo nutné, plýtvat municí na tyto příležitosti se rozhodně vyplatí. V útrobách nenápadných boxů se čas od času nachází také zajímavý bonus, který vám mnohonásobně ulehčí následné počínaní. Řeč je kupříkladu o zvýšení dosahu vaší zbraně, která místo jediného políčka v okolí zvládne likvidovat i na druhém či třetím. To mimochodem navyšuje vaši bezpečnost, již se nadále nebudete muset přibližoRelightvat téměř na dosah svým protivníkům. To je obzvláště nebezpečné dodáme-li, že většina z nich jsou neskutečně hbití ba co více i vybaveni zbraněmi, které neváhají použít. Naštěstí ale situace není tak černá, jak by se mohlo zdát a hlavního úkolu mise, tedy vymýcení všech potvůrek, dosáhnete poměrně snadno, alespoň v případě, že věnujete několik úvodních minut tréninku. Přeci jen je třeba nasbírat základní zkušenosti co se vyhýbání ostatním týče, a stejně jako vstřebat některé zásady bezpečného života uvnitř Relight. I tak se ovšem nevyhnete několika náhlým smrtím, které přichází ihned poté, co spotřebujete všechny životy. Za zápor lze počítat i fakt, že vždy začínáte od úplného začátku, díky čemuž se na závěr celkových 25 levelů nejspíše nedostanete.

To může zapříčinit i fakt, že systém sbíraných bonusů a inventář je japonsky nemluvícím hráčům tak trochu odepřen, přijít na něj tedy budete muset svépomocí. Směrem nahoru hodnocení vytahuje grafická stránka, jež je opravdu líbivá.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz