Remembering je nesnadno pochopitelná meditace

  20:15aktualizováno  20:15
Zážitková jízda kolem vesmírných těles a surrealistických objektů Remembering není hrou pro každého. Neobsahuje žádný herní cíl, soustředí se na prozkoumávání zvláštních scenérií a podniká meditativní cestu do cizí mysli, což ji činí i nesnadno pochopitelnou.
55

Remembering

Platforma: Freeware
Výrobce: Sonic Picnic

  • zvláštní a meditativní
  • neobyčejný zážitek
  • vlastně to není ani hra
  • nemusí bavit každého

Stáhnout
Remembering

Zvláštní experimentální hříčka Remembering připomíná meditativní cestu do vlastního nitra. Obtížně pochopitelná a pro někoho nezábavná hra viděná z pohledu vlastních očí je vlastně titulem na pomezí umění a hry. Zvukově a hudebně skvělý, graficky barevný a zajímavý trans však kvůli absenci jakéhokoliv cíle může mít za následek to, že jej vlastně nikdo nepochopí.

Remembering

Existuje-li v herním průmyslu něco jako avantgarda, pak Remembering by zcela zaslouženě mohl plnit úkol manifestu. Ve hře se ocitáte ve zvláštním zasněném světě, který je tak minimalistický, až je krásný.

V tomto prostředí podobnému nebi pak prozkoumáváte styčné body, které se vám odhalují, když pomocí tlačítka myši vydáváte klavírní zvuky. Kolem vás padají podivné obrazce a jakoby sněží velké bílé vločky.

Remembering

Remembering je cosi, jako meditativní trip plný symbolů. Kromě velmi pěkné, melodické a rozvážné hudby totiž na pozadí většinou hrají i tóny, které vydává samotná krajina, nebo její prvky a nebo je rovnou slyšet jakýsi rozhovor. Pro obyčejného člověka je toto jen těžko stravitelné.

V jednu chvíli se totiž hráč prochází po čemsi, co vzdáleně připomíná lesík, a každý z roztodivných stromů při jeho dotyku mizí a hned zase prolétává obrovskou rychlostí prázdným vesmírem kolem stovek barevně osvětlených krychlí. Všechny výjevy jsou sice nepochopitelné, ale esteticky velmi pěkné a krásně by sloužily jako spořič obrazovky.

Remembering

Je potřeba říci, že Remembering je velmi zvláštní počin. Experimentální dílo tohoto typu by se mnozí zdráhali označit za hru a já osobně s tím mám také docela velký problém. Nemá totiž žádný cíl ani úkoly, hráč jde zkrátka kupředu a kouká po okolí, které je sice prázdné, ale velmi pěkné.

V tomto případě je třeba se rozhodnout, co jako hráči chcete. Pokud máte náladu spíše na poměrně konzervativní typ her, jako jsou střílečky či hry na hrdiny, pak se Remembering zdaleka vyhněte. Ale pokud nelitujete vyměnit svých pět minut za něco velice neortodoxního a zvláštního, pak jste na správné adrese.

Na oficiální stránce hry lze najít i verzi pro Mac OS X.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz